•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 346
   کد: 178521
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

   اختصاص اعتبار ویژه به مجسمه های شهری در بودجه فرهنگی سال 98

   آثار نمایشگاه با جهت گیری های معنوی، انسانی، اخلاقی و شاهنامه فردوسی به مجموعه کامل هنری تبدیل شده که امیدواریم داوران با شاخص های صحیح به آن چیزی که با توجه به شرایط مشهد نیاز داریم، رای بدهند.
   اختصاص اعتبار ویژه به مجسمه های شهری در بودجه فرهنگی سال 98

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در بودجه فرهنگی سال 98 شهر مشهد، بودجه ای مختص به مجسمه های شهری در نظر گرفته ایم.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه دوسالانه مجسمه سازی مشهد با بیان مطلب بالا خاطرنشان کرد: ما در خصوص نمادهای معنادار در سطح شهر دچار فقر جدی هستیم که باید در جهت رفع آن گام جدی برداریم.
   وی با بیان اینکه آثار قوی ای از سراسر کشور در این نمایشگاه به اجرا درآمده که از غنای بسیار خوبی هم برخوردارند، خاطرنشان کرد: آثار نمایشگاه با جهت گیری های معنوی، انسانی، اخلاقی و شاهنامه فردوسی به مجموعه کامل هنری تبدیل شده که امیدواریم داوران با شاخص های صحیح به آن چیزی که با توجه به شرایط مشهد نیاز داریم، رای بدهند.
   حیدری ضمن اشاره به فاصله 6 ساله ای که بین نمایشگاه های دو سالانه پیش آمده است، اظهار کرد: اهتمام همکاران من در بخش فرهنگی برای برگزاری و اجرای این دو سالانه ها، نشاندهنده عزم جدی شورای پنجم است که به ظرفیت های مغفول حوزه هنری توجه شود و نیاز مردم در این خصوص برطرف گردد.
   * تاکید بر رنگی شدن فضای کالبدی شهر
   در ادامه احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به توجه شورای پنجم مبنی بر سیما و منظر شهری خاطرنشان کرد: مشهد از جهت آثار حجمی و هنرهای تجسمی به خصوص المان های دائمی وضعیت خوبی ندارد.
   وی ادامه داد: از ابتدای این دوره روی این نقص کار کردیم و برای المان های موقت در ایام نوروز خانه بهار را راه انداختیم. در بودجه سال 98 تلاش شد عدد خوبی در بحث فضاسازی و المان ها اختصاص داده شود، در سال 97 صرفا 650 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شد که توانستیم آن را در سال 98 به 15 میلیارد تومان افزایش دهیم.
   اصولی با بیان اینکه هدف اصلی ما نصب بیشتر المان های دائمی در سطح شهر است، گفت: آخرین المان دائمی سطح شهر به سالها قبل برمیگردد، لذا هدف مان ایجاد المان هایی است که گویا و نشاندهنده هدف و معنایی منطبق با فضای مذهبی شهر باشد، همچنین المان هایی که بتوانند با شهروندان ارتباط بگیرند.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: مکانیزم تعیین و انتخاب به این صورت بود که کارها در این نمایشگاه دو سالانه بررسی و داوری شود تا از بین آثار المان های دائمی انتخاب شود.
   وی افزود: علاوه بر این در حوزه زیباسازی و رنگی تر کردن فضای کالبدی شهر هم اعتباراتی در نظر گرفته شده است و از ابتدای سال جلسات خوب و متعددی برگزار شده است.
   ***نصب المان هایی در شهر توس
   در ادامه مسعود ریاضی، رییس کمیسیون عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد نیز بیان کرد: یکی از مضامینی که مورد علاقه و در حیطه کار بنده است، موضوع توس است که امروز هم مشاهده میکنیم در بین آثار انتخابی، کارهای زیادی به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.
   مسعود ریاضی افزود: امیدوارم با پتانسیلی که در جلوخان فردوسی و سایت تاریخی ایجاد شده، فضایی برای نصب تعدادی از این المان ها فراهم شود.
   ریاضی با اشاره به 6 محوطه مقابل فردوسی در توس، ادامه داد: یکی از محوطه ها که مقبره 13 شاعر هم است، به احتمال زیاد سردیس دقیقی طوسی نصب خواهد شد و در 5 محوطه دیگر هم المان هایی از 5 داستان فردوسی جانمایی خواهد شد.
   وی اضافه کرد: بنا است یک المان یا مجسمه هم در محدوده پل کشف رود که محل دیدار سام و نریمان است، نصب شود.
   مهین ساعدی

   تعداد بازدید: 346
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .