•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 850
   کد: 179063
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
   سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   تلطیف هوای شهر با شست و شوی درختان

   شهرداری مشهد همه ساله با افزایش دما و با مشاهده علائم تنش حرارتی در درختان، به جهت جلوگیری از شدت تنش حرارتی و شادابی درختان نسبت به انجام عملیات شست‏وشو و مه‌‏پاشی درختان سطح شهر اقدام می‏کند که به لحاظ شرایط فیزیولوژیکی کمک به‎سزایی در شادابی درختان و زیباسازی فضای سبز سطح شهر می‏کند.
   تلطیف هوای شهر با شست و شوی درختان

   سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد از برنامه‎ریزی‌‎ها و اجرای عملیات مه پاشی و شست‎و‌‎شوی درختان حساس به گرما سطح فضای سبز شهر مشهد طی تابستان سال جاری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌‏رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان خبر بالا افزود: برابر برنامه‏ ریزی ‏های انجام شده به جهت انجام عملیات مه پاشی و شست‎وشوی درختان حساس فضای سبز سطح شهر مشهد، از ابتدای تیرماه سال جاری با اولویت محورهای مهم و درختان حساس به گرما نسبت به اجرای عملیات مذکور به صورت شبانه (از ساعت 22 الی 5 بامداد) اجرائی شده و تاکنون اکثر محورهای اصلی سطح شهر مه پاشی و شست‎وشو گردیده است .
   وی ادامه داد: در این راستا با به‌کارگیری دو دستگاه مه‏پاش سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد و همچنین فعال کردن 2 اکیپ با تعداد 2 دستگاه تانکر فشار قوی با هماهنگی اداره جنگلداری سازمان پارک‏ها و فضای سبز و فعال کردن تعداد 60 تانکر آبیاری پمپ‏دار توسط پیمانکاران نگهداری فضای سبز مناطق 13 گانه نسبت به انجام عملیات شست‎وشو و مه‌‏پاشی درختان سطح شهر تا پایان فصل گرما اقدام خواهد شد.
   سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: شهرداری مشهد همه ساله با افزایش دما و با مشاهده علائم تنش حرارتی در درختان، به جهت جلوگیری از شدت تنش حرارتی و شادابی درختان نسبت به انجام عملیات شست‏وشو و مه‌‏پاشی درختان سطح شهر اقدام می‏کند که به لحاظ شرایط فیزیولوژیکی کمک به‎سزایی در شادابی درختان و زیباسازی فضای سبز سطح شهر می‏کند.
   گفتنی است؛ در این راستا اقداماتی همچون رفع نواقص باغچه و آبخور درختان خصوصا در باغچه‏های حاشیه معابر، افزایش تعداد تکرار آبیاری خصوصا جهت درختان حساس مانند چنار، صنور، بید، اقاقیا و .... انجام شده است. 

   تعداد بازدید: 850
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .