•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 248
   کد: 180305
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
   مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا تاکید کرد:

   قصه ها میراث فرهنگی شهر و اسناد هویتی مشهد هستند

   مشهد شاهد حضور چهره های بزرگ و مفاخر کشوری بوده که بسیاری از آنان پرورش یافتگان کانون پرورش فکری هستند. پس هر قدمی برداشته شود، راهی برای ساختن هنر، ادبیات، سینما و تئاتر است.
   قصه ها میراث فرهنگی شهر و اسناد هویتی مشهد هستند

   مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا گفت: قصه ها میراث فرهنگی شهر و اسناد هویتی مشهد هستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجید خرمی در نشست خبری بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی که در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: هر شهری قصه مختص به خود را دارد. فرقی نمی کند آن شهر به لحاظ جغرافیایی کجا قرار گرفته است. وظیفه مدیران شهرهای مختلف است تا کار هنرمندان و اهالی ادب و رسانه را تسهیل کنند و قصه ها را به عنوان میراث فرهنگی و اسناد هویتی شهر ثبت کنند.
   وی با اشاره به ثبت قصه ها در مشهد، افزود: همه ما قصه هایی که مادربزرگ ها از گذشته تا امروز نقل می کنند، به یاد داریم و مبنای خاطرات بسیاری از مشهدی ها شده است.
   مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا با تاکید بر اینکه به 3 بخش هویت شهر معتقدیم، گفت: مشهد شاهد حضور چهره های بزرگ و مفاخر کشوری بوده که بسیاری از آنان پرورش یافتگان کانون پرورش فکری هستند. پس هر قدمی برداشته شود، راهی برای ساختن هنر، ادبیات، سینما و تئاتر است.
   خرمی به فعالیت مرکز اسناد اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل در راستای جمع آوری و نگهداری اسناد هویتی مشهد اشاره کرد و گفت: قصه نیز جزویی از اسناد هویتی شهر است که باید جمع آوری شود. همچنین برای ثبت و نشر قصه هایی که در مورد شهر مشهد گفته می شود، با همکاری روزنامه شهرآرا در این جشنواره مشارکت می کنیم.
   وی خاطر نشان کرد: در این جشنواره شاهد آثاری باشیم که شهر را پوشش دهد و ما نیز تلاش می کنیم در نشر این آثار سهم داشته باشیم.
   مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا در ادامه اظهار کرد: مایل هستیم 8 اثر برتری که انتخاب می شود در جشنواره عمومی به رای همه مردم مشهد گذاشته شده و ما نیز بتوانیم به نحوی شایسته از قصه ها و منتخبان آن ها حمایت کنیم.
   خرمی ابراز امیدواری کرد: این مدل مشارکت الگویی برای سایر شهرهای کشور شود، تا قصه های همه ایران ثبت و طرح شود، نه اینکه فقط قصه های مشهد ثبت و ضبط گردد.
   گفتنی است، بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با همکاری اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد، باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه شهرآرا و صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار می شود.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 248
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .