•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 394
   کد: 181230
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   افزودن 500 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی مشهد تا پایان سال

   سالانه 30 میلیون زائر به مشهد می آیند که 50 درصد از این تعداد زائر و مسافر با وسیله نقلیه شخصی تردد نمی کنند و حمل و نقل آن ها وابسته به سیستم حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی، اتوبوس و قطار شهری است.
   افزودن 500 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی مشهد تا پایان سال

   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد از افزودن 500 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر تا پایان سال خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی بهاروند با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «به وقت امشب» که از شبکه دوم سیما پخش می شود، اظهار کرد: تا پایان سال 500 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی مشهد افزوده می شود. در عین حال بیش از 100 دستگاه دیگر بازسازی شده و وارد چرخه فعالیت و سرویس دهی می شود.
   وی با اشاره به اینکه روزانه 6 میلیون و 500 مورد سفر در مشهد صورت می گیرد، افزود: سالانه 30 میلیون زائر به مشهد می آیند که 50 درصد از این تعداد زائر و مسافر با وسیله نقلیه شخصی تردد نمی کنند و حمل و نقل آن ها وابسته به سیستم حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی، اتوبوس و قطار شهری است.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: با این حال به اذعان کارشناسان، مشهد با وجود این حجم از جمعیت دارای ترافیک نسبتا روانی است.
   بهاروند با اشاره به فعالیت خطوط مترویی در مشهد، گفت: بعد از تهران توجه به متروی مشهد مورد تاکید است به طوری که خط 2 قطارشهری در مشهد به بهره برداری رسیده. اما در سایر کلانشهرهای کشور خط یک قطارشهری هنوز بهره برداری نشده است.
   وی با بیان اینکه حفاری خط 3 تا پایان امسال به پایان می رسد، اظهار کرد: احداث خط 4 قطارشهری کلید خورده و تا پایان سال نیز حفاری این خط آغاز می شود.
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مسیرهای ویژه دوچرخه نیز گفت: 250 کیلومتر مسیر مصوب دوچرخه در طرح جامع حمل و نقل دیده شده که در حال حاضر 120 کیلومتر از این مسیر، در مشهد وجود دارد و به این لحاظ، وضعیت این کلانشهر حتی از شهر تهران و سایر کلانشهرها نیز بهتر است.
   بهاروند با اشاره به اینکه برای اولین بار پویش دوشنبه های با دوچرخه را در مشهد راه اندازی کردیم، توضیح داد: در این پویش اعضای شورای شهر مسیری 9 کیلومتری را از میدان آزادی تا میدان شهدا رکاب زنی می کنند.
   وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا پایان سال 40 کیلومتر دیگر نیز به این مسیر افزوده شده و مشهد پایلوت دوچرخه کشور و حتی منطقه گردد.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد به فعالیت 13 هزار تاکسی زردرنگ یا رسمی در شهر اشاره کرد و اظهار داشت: تاکسی های اینترنتی نیز در حال ساماندهی است. هر چند در مشهد با مشکل زیادی در این خصوص مواجه نبودیم. چرا که قبول داریم شهر به سمت کسب و کارهای نوین و الکترونیک به پیش می رود.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 394
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .