•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 249
   کد: 182654
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
   در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد تصویب شد؛

   صدور مجوز انعقاد خرید 500 دستگاه اتوبوس گازسوز/ ارایه تخفیف 30 درصدی به شهروندان با مشارکت در طرح خوداظهاری الیت

   یکی دیگر از دلایل در نظر گرفتن تخفیف برای خوداظهاران از طریق نرم افزار "شهر من"، ترغیب شهروندان به نصب و استفاده از این نرم افزار در راستای تحقق شهر هوشمند است.
   صدور مجوز انعقاد خرید 500 دستگاه اتوبوس گازسوز/ ارایه تخفیف 30 درصدی به شهروندان با مشارکت در طرح خوداظهاری الیت

   در جلسه علنی امروز شورای شهر مشهد، لایحه برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه اتوبوس گاز سوز با خودرو سازان تصویب شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امروز در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر، لایحه صدور مجوز برگزاری مناقصه محدود و انعقاد قرارداد با خودروسازان منتخب به منظور تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوز شهری در دستور کار قرار گرفت و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.
   بر این اساس به شهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به انعقاد قرارداد خرید 500 دستگاه اتوبوس گازسوز شهری با شرکت‌های تولید‌کننده مورد تایید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با رعایت ضوابط و مقررات مطابق «اصلاحیه مصوبه شورای اقتصاد ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور" در خصوص طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری با 19 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری پایه گازسوز به منظور دریافت سقف 142200 دلار کمک دولت برای هر دستگاه اتوبوس اقدام نماید.
   *تخفیف 30 درصدی به شهروندان در طرح خوداظهاری الیت
   در ادامه جلسه علنی امروز، لایحه تشویق به استفاده از طرح خوداظهاری الیت در پارک های حاشیه ای معابر در دستور کار قرار گرفت.
   خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در این خصوص گفت: این لایحه در راستای تشویق شهروندان به خوداظهاری و رفع ارتباط مستقیم پارکبانان با مردم است.
   وی افزود: با توجه به اینکه الیت از 80 هزار خودرو حدود 17 میلیارد تومان طلب دارد، این تخفیف شامل پلاک های بدهکار نخواهد شد.
   همچنین شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد نیز در خصوص این لایحه اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل در نظر گرفتن تخفیف برای خوداظهاران از طریق نرم افزار "شهر من"، ترغیب شهروندان به نصب و استفاده از این نرم افزار در راستای تحقق شهر هوشمند است.
   *70 درصد پارک حاشیه‌ای خودروها در الیت زیر نیم ساعت است
   در ادامه اسدی، مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت نیز با بیان اینکه توقف بالای 3 ساعت خودروها در پارک حاشیه ای الیت در مشهد حدود یک درصد گزارش شده است، افزود: این در حالی است که 70 درصد پارک حاشیه ای خودروها در معابر تحت پوشش الیت زیر نیم ساعت و رایگان بوده است.
   وی ادامه داد: ارائه ۱۰ ساعت پارک رایگان در ماه برای شهروندانی که از طریق خوداظهاری نسبت به پارک حاشیه‌ای اقدام می‌کنند، حدود یک میلیارد و ۷۰۰ تومان بار مالی در سال برای شهرداری به همراه دارد.
   وی اضافه کرد: از یک میلیون و 200 هزار پلاک خودرویی که در مشهد وجود دارد،  80 هزار خودرو به الیت بدهکار هستند.
   پس از بحث و بررسی، ارائه تخفیف 30 درصدی و 10 ساعت پارک رایگان در ماه برای استفاده کنندگان از طرح خوداظهاری الیت تصویب و به شهرداری مشهد اجازه داده شد در صورت خوداظهاری استفاده‌ کنندگان از پارک‌های مجاز حاشیه‌ای دارای حق توقف، در سامانه نرم‌افزاری "شهر من" ، به عنوان تشویق، نسبت به اعمال ۱۰ ساعت امکان پارک رایگان (مازاد بر نیم‌ساعت اول) در هر ماه و ۳۰ درصد تخفیف در حق توقف وسایل نقلیه برای این فضاهای پارک، اقدام نماید. ضمن این که تخفیف شامل پلاک های خودروهای دارای بدهی نمی شود.
   همچنین در ادامه هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر، لایحه تسری شمولیت طرح بیمه عمر و تأمین آتیه کارکنان شهرداری "تاک" به کارکنان مستقر در ساختار اجرایی اداری در قالب مدیریت پیمان در دستور کار قرار گرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد، نیروهای انسانی مستقر در ساختار اجرایی اداری در قالب مدیریت پیمان را، برابر ضوابط و مقررات مربوط حداقل همانند سایر نیروهای رسمی، پیمانی و انجام کار معین، مشمول طرح بیمه عمر و تأمین آتیه کارکنان (تاک) نماید.
   لایحه الحاق یک تبصره به مصوبه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی یکی دیگر از دستورات جلسه علنی امروز شورای شهر بود که پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد ضمن رعایت مفاد مصوبه، در صورت امکان نداشتن دریافت تسهیلات توسط تاکسیران، نسبت به اعطای تسهیلات مربوط، به دو نفر از بستگان درجه یک تاکسیران و در صورت امکان نداشتن دریافت بخشی از تسهیلات، نسبت به اعطای آن بخش از تسهیلات به یک نفر از بستگان درجه یک آنها اقدام نماید.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 249
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .