•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 367
   کد: 185319
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   شهردار مشهد در جلسه شورای اداری مطرح کرد:

   ثبت رکورد تحقق 1680 میلیاردی درآمدهای شهرداری مشهد تا پایان مهرماه امسال

   شهردار مشهد از شکسته شدن رکورد تحقق درآمدی 1680 میلیاردی تا پایان مهرماه امسال خبر داد.
   ثبت رکورد تحقق 1680 میلیاردی درآمدهای شهرداری مشهد تا پایان مهرماه امسال

   شهردار مشهد از شکسته شدن رکورد تحقق درآمدی 1680 میلیاردی تا پایان مهرماه امسال خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی با بیان این مطلب در هفتمین جلسه شورای اداری سال 98 که در سالن شهدای شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: باید تا پایان مهرماه به رکورد تحقق درآمدی 1680 میلیارد تومان دست می یافتیم که دستاورد مهمی است و تحقق این درآمد حکم بنزین ماشین شهرداری را دارد و از یاری همه حوزه ها در تحقق این سهم درآمدی کمال تشکر را دارم.
   وی با اشاره به هدفگذاری تحقق درآمدی در اردیبهشت ماه امسال، توضیح داد: بر اساس این هدفگذاری مقرر شد درآمد در پایان شهریورماه به عدد پایان آذرماه سال گذشته برسد. این مهم رخ داد و هم اکنون سه ماه از درآمد سال گذشته جلوتر هستیم.
   شهردار مشهد افزود: مدیران باید عزم خود را جزم کرده و همت کننند تا این فاصله سه ماهه به فاصله 5 ماهه افزایش یابد و در سطح 4 باقی بماند. به طوریکه سهم تحقق درآمدی در پایان مهرماه امسال به میزان تحقق درآمد پایان بهمن ماه 97 برسد.
   کلائی با بیان اینکه حجم کار در دست انجام بالا است، افزود: در موضوع پیاده روسازی برای رضایتمندی مردم کار صورت می گیرد. پس باید دقت کرد امروز که پیاده راه سازی می کنیم، هفته آینده با تصمیم های مدیریتی یا تصمیم دستگاه های خدماتی، پروژه دچار تغییر نشود.
   وی با تاکید بر اینکه در طراحی ها باید رضایتمندی مردم لحاظ گردد، خاطر نشان کرد: برای مثال ممکن است در حاشیه وکیل آباد ترازی که در نظر گرفتیم، 80 سانتی متر از منزل بالاتر باشد. این مسائل نپذیرفتنی است. چرا که نقطه هدف خود ساکنان هستند تا کسبه.
   شهردار مشهد با اشاره به اینکه باید طول پروژه ها را کوتاه تر کنیم، اظهار کرد: نباید زمان در موضوع، نقشه، متریال و غیره هدر رود تا موجبات نارضایتی فراهم گردد. در عین حال ممکن است در زمان بودجه بندی سال گذشته نکته ای وجود داشته که پروژه ای تعریف شده است. اما اگر امروز به آن اعتقاد نداریم یا اولویت اجرا ندارد، نباید به آن ورود کنیم.
   کلائی موضوع کیفیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم به شدت نظارت و دقت می کنند و تابلویی از عملکرد مان در نزد مردم قرار دارد. پس باید این مهم را مورد توجه قرار داد.
   وی در ادامه بیان کرد: در سال آینده، موضوع خریدها در قالب لیزینگ موضوع جدی خواهد بود و باید از این امکان استفاده شود. زیرساخت برای لیزینگ فراهم می شود و موضوعات را باید مدیران در اختیار قرار دهند. این موضوع در بودجه باید مدنظر قرار گیرد. ظرفیتی است که برای حجم بالای کاری که انجام می شود، باید بکارگیری کردد.
   کلائی در ادامه ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به همه مدیران و خدمتگزاران اربعین حسینی در نجف اشرف، بیان کرد: همه در حوزه های مختلف زحمات بسیاری متحمل شدند و این امر نیز جای قدردانی دارد.
   ضرورت مشارکت و هم افزایی در مدیریت دهه آخر صفر در مشهد
   مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در این نشست، گفت: با وجود اعزام بخشی از امکانات و نیروهای خدماتی به نجف اشرف، خللی در پاکسازی شهر مشهد نداشتیم. اما با توجه به اینکه دهه آخر صفر را نیز پیش رو داریم، کار باید به صورت گروهی و همه جانبه و در قالب مشارکت و هم افزایی به پیش رود و نظارت بر کار باشد تا به بهترین وجه امور به پیش رود.
   وی با اشاره به پیشرفت 30 تا 40 درصدی پروژه کمربند سبز در دو ضلع، بیان کرد: همچنین منطقه 11 مشهد منطقه پایلوت اجرای طرح بیمه آتش سوزی منازل می شود. حتی سرویس های دوره ای آتش نشانی نیز در منطقه 11 انجام می شود و هر منزل این منطقه تا 3 میلیارد تومان در مقابله با آتش سوزی بیمه می گردد.
   ثبت تحقق 43 درصدی درآمدهای شهرداری
   همچنین معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به 43 درصد تحقق درآمدی، گفت: البته رقم پیش بینی از برآورد هزینه های جاری بالا است.
   رضا خواجه نائینی با تاکید بر اینکه تفریغ بودجه باید حسابرسی شده آماده شود، گفت: در این راستا تا آخر مرداد این موضوع را نگاه داشتیم که با توجه به گزارش اولیه حسابرس و لزوم رفع اختلاف نظرهای حسابرس ها کار در دست انجام است. همچنین بیش از 13هزار رکورد بانک املاک شهرداری ثبت شده است.
   تحقق 2میلیون و 600 هزار مترمربع آسفالت معابر مشهد تا کنون
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به وضعیت پروژه های در دست اجرا، گفت: 300 میلیارد تومان اعتبار تا پایان مهرماه در اختیار مناطق قرار دادیم و بیش از 50 درصد آن جذب شده است.
   خلیل الله کاظمی بیان کرد: حجم زیادی از پروژه ها در مناطق در دست اجرا است و خوب است تابلو های شناسایی و اطلاع رسانی در سطح معابر نصب شود. برای پروژه های بلندمدت نیز تابلوهای روز شمار نصب شده است.
   وی با اشاره به اینکه 2 میلیون و 600 هزار مترمربع آسفالت صورت گرفته ، اظهار کرد: تا آخر آبان ماه این پروژه به اتمام می رسد. همچنین دوربرگردان آیت الله هاشمی رفسنجانی در حال اتمام است. ایستگاه الندشت و کوهسنگی خط دو قطار شهری نیز در حال آماده سازی است و تی بی ام غربی نیز از محدوده امامت 44 خارج می شود.
   برپایی 23 ایستگاه استقبال از زائر در مشهد
   سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این نشست با اشاره به برپایی 23 ایستگاه استقبال از زائر، بیان کرد: 13 مرکز اسکان موقت و اضطراری در نظر گرفته شده که بیش از 5 هزار زائر را می توانند پوشش دهند.
   محمد حسن مصحفی با اشاره به برگزاری همایش توجیهی «میهمان نوازان حریم رضوی» افزود: در عرصه میدان شهدا، هیئت خادمین امام رضا(ع) از قزوین حضور می یابند که 250 هزار پرس غذا را در سه وعده توزیع می کنند. همچنین امکان خرید بلیت اتوبوس و قطار در میدان شهدا به منظور رفاه حال زائران فراهم شده است. از هیئت های استان های مختلف نیز برای اجرای برنامه در عرصه میدان شهدا دعوت شده است.
   وی به سرد شدن هوای شهر و لزوم ساماندهی افراد متکدی اشاره کرد و ادامه داد: 4 گرمخانه به صورت موقت آماده شده و یک گرمخانه دیگر نیز به زودی به این ظرفیت اضافه می شود. در حال حاضر علاوه بر مرکز نگهداری طلیعه سبز، 350 ظرفیت را برای پذیرش افراد کارتن خواب لحاظ کرده ایم.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 367
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .