•  
   منبع خبر : ۱۰۰۵
   تعداد بازدید: 172
   کد: 188276
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد خبر داد؛

   برگزاری نشست برنامه ریزی آتی سرمایه گذاری شهری در مشهد

   یکی از موضوع‌هایی که در شهر‌های هوشمند دنیا به آن توجه شده است، کنارگذاشتن سوخت‌های فسیلی و استفاده از فناوری‌های پاک برای سوخت خودروها است. شهرداری مشهد در همین زمینه قراردادی برای راه‌اندازی اولین اتوبوس برقی را با سازمان مپنا منعقد کرده است.
   برگزاری نشست برنامه ریزی آتی سرمایه گذاری شهری در مشهد

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با بیان اینکه امروز شاهد گرایش‌های تازه‌ای در سرمایه‌گذاری‌های شهری هستیم، گفت: سرمایه‌گذاری به‌صورت کلی دوره‌های مختلفی را طی کرده است. در عصر حاضر سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر در حوزه‌های مرتبط با خدمات هستند که در شهر‌ها پایه‌ریزی می‌شوند. امروزه رقابت اقتصادی در بین شهر‌های دنیا وجود دارد و مدیران شهری در دنیا به رسیدن به اقتصاد پویا و پایدار توجه می‌کنند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل‌شیخ در نشست تخصصی برنامه‌ ریزی آتی سرمایه‌گذاری شهری دستیابی به شهر هوشمند را مهم‌ترین مسیر توسعه اقتصاد شهری برشمرد و اظهار کرد: از منظر شهر هوشمند، در حوزه‌های مختلفی به‌موضوع اقتصاد پرداخته می‌شود. در شهر‌های هوشمند دنیا، آینده فضا‌های اقتصادی به ICT گره‌خورده است.
   وی ادامه داد: سال آینده ۲۴میلیارد دلار در شهر‌های اروپایی در موضوع هوشمندسازی سرمایه‌گذاری می‌شود. برای رسیدن به اهداف مدنظر در زمینه‌های مختلف ازجمله توسعه اقتصادی، جامعه خلاق از مهم‌ترین موضوع‌هایی است که در شهر‌های هوشمند به آن توجه شده است. چون با به‌وجود آمدن جامعه خلاق، ادامه فعالیت‌های اقتصادی در شهر‌های آینده تضمین خواهد شد. برای همین منظور ایجاد اکوسیستم خلاقیت از مهم‌ترین برنامه‌های مدیران شهری در دنیا است و در مشهد هم به این موضوع توجه ویژه می‌شود.
   آل شیخ سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری‌های تازه حوزه حمل‌ونقل را از دیگر برنامه‌های مدیریت شهری مشهد دانست و در این زمینه گفت: یکی از موضوع‌هایی که در شهر‌های هوشمند دنیا به آن توجه شده است، کنارگذاشتن سوخت‌های فسیلی و استفاده از فناوری‌های پاک برای سوخت خودروها است. شهرداری مشهد در همین زمینه قراردادی برای راه‌اندازی اولین اتوبوس برقی را با سازمان مپنا منعقد کرده است.
   وی اضافه کرد: همچنین در همکاری با این شرکت به‌دنبال راه‌اندازی اولین ایستگاه شارژ خودرو‌های برقی و بهره‌برداری از اولین ناوگان تاکسی‌های برقی هستیم.
   آل شیخ در این نشست اظهار کرد: امروزه رقابت اقتصادی در بین شهرها مفهوم پیدا کرده و به عنوان موضوع فعالیت مدیریت شهری مطرح است.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد درخاتمه اظهارداشت: آینده شهر ها به حوزه تکنولوژی گره خورده است و در سال آینده، 24 میلیارد دلار در اروپا در بحث شهر هوشمند سرمایه‌گذاری خواهد شد.معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: رقابت شهرها امروزه در جذب جامعه خلاق است چرا که جامعه خلاق باعث پویایی اقتصاد یک شهر خواهد شد.
   گفتنی است؛ علی اصغر شال بافیان، عضو هیأت علمی دانشگاه، سعید ملک ساداتی، مجری پروژه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان، نصرالله جهانگرد، معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری و محمد حسین رفان، مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا نیز در این نشست که در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برپا شد، حضور داشتند.
    

   تعداد بازدید: 172
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .