•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 832
   کد: 1757
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۲/۱۹

   کنفرانس بین المللی نظریه گروه ها در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد

   کنفرانس بین المللی نظریه گروه ها با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.

   ه گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری جمهوری اسلامی، دبیر این همایش در حاشیه مراسم آغاز بکار این کنفرانس به ایرنا گفت : این کنفرانس با حضور 168 شرکت کننده که همه اعضای هیات علمی و دانشجویان دوره دکتری ریاضیات هستند و به زبان انگلیسی برگزار می شود.
   دکتر احمد عرفانیان افزود : 12 نفر از این شرکت کنندگان میهمانان خارجی هستند که از کشورهای آلمان، ایتالیا، روسیه، الجزایر،ترکیه، مالزی و کویت در این کنفرانس حضور یافته اند.
   او طول مدت برگزاری کنفرانس را سه روز عنوان کرد و اظهار داشت : بیش از 47 مقاله تخصصی به این کنفرانس ارائه شده که از لحاظ علمی دارای سطحی بالا و قابل ارائه در کنفرانس های بین المللی در کشورهای اروپایی و آمریکا هستند.
   وی توضیح داد : برگزاری این کنفرانس افتخاری برای ایران، جامعه ریاضی کشور بخصوص دانشگاه فردوسی مشهد و گروه ریاضی محض این دانشگاه است.
   وی گفت : هم اکنون دانشگاه UTM مالزی، دانشگاه تهران، دانشگاه استانبول ترکیه و دانشگاه کویت برای برگزاری این کنفرانس در سال آینده درخواست داده اند وطی مدت سه روز برگزاری کنفرانس شرکت کنندگان در مورد برگزاری آن در سال آینده در یکی از این چهار دانشگاه تصمیم گیری می کنند.
   او افزود : این نحوه برخورد شرکت کنندگان خارجی با کنفرانس نشان دهنده اهمیت علمی و تخصصی این کنفرانس است.
   وی در مورد "نظریه گروه ها: اظهار داشت : ریاضیات در سه شاخه اساسی و مهم نظری یعنی جبر، آنالیز و هندسه تقسیم بندی شده و نظریه گروه ها یک زیر شاخه تخصصی از گرایش جبر در ریاضی است.
   او گفت : در 15 سال گذشته از این نظریه در علوم دیگر مانند فیزیک ذرات بنیادی، فیزیک کوانتوم، شیمی، گرایش شیمی - فیزیک و زمین شناسی گرایش بلورها و کریستال ها استفاده شده است.
   وی اظهار داشت : اهمیت این کنفرانس پرداختن به توسعه شاخه نظری و نیز توسعه کاربردها و ارائه شیوه های عملی برای برخی از کاربردهای مهم این نظریه است.
   وی افزود : همچنین طی چند سال گذشته تعداد قابل توجهی از دانش آموختگان این گرایش، جذب کاربردهای نظریه گروه ها در فناوری نانو شده اند که این مساله نیز اهمیت این شاخه از ریاضیات را بیشتر می کند

   تعداد بازدید: 832