•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 151
   کد: 200690
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد خبر داد؛

   نامگذاری میدان های واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد

   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد از نامگذاری میدان های واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد خبر داد.
   نامگذاری میدان های واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ناهید فربد نیا در خصوص نامگذاری میدان های بدون نام واقع در منطقه سپاد اظهار کرد: بر اساس مصوبه صحن علنی شورای شهر مشهد، پنج میدان واقع در منطقه گردشگری سپاد نامگذاری شدند.
   وی افزود: بر این اساس میدان اول به نام خیام نیشابوری، میدان دوم به نام عطار نیشابوری، میدان سوم به نام مولوی بلخی، میدان چهارم به نام شمس تبریزی و میدان پنج به نام اسدی طوسی نامگذاری شده است.
   رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلو نویسی شهرداری مشهد در خصوص علت نامگذاری این میادین به اسم شاعران و عارفان فارسی زبان بیان کرد: با توجه به گردشگری بودن منطقه و میزبانی از زائران و گردشگران از کشور های مختلف بر آن شدیم تا با هدف هویت بخشی به شهر، این میادین را به نام این مفاخر گرانقدر نامگذاری کنیم.
   فربد نیا خاطرنشان کرد: مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است و تکرار اسامی مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود، بنابراین نامگذاری میادین شهر به نام این مشاهیر و مفاخر، نشان از ارزش‌گذاری تاریخ فرهنگ و هویت یک شهر دارد.
   حوریه جمالی پور 

   تعداد بازدید: 151
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .