•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 284
   کد: 156610
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
   با امضاء تفاهم‌نامه ای میان شهردا مشهد مقدس و معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی؛

   10 ایستگاه شتاب نگار در مشهد ایجاد می‌شود
   شهردار مشهد مقدس: برمشخص شدن مناطق زلزله خیز مشهد در طرح‌های تفصیلی تاکید کرده‌ایم

   با توجه به اهمیت موضوع به مشاوران تدوین طرح‌های تفصیلی گفته‌ایم که مناطق زلزله خیز شهر مشهد را مشخص کنند تا براساس شناخت این مناطق برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.
   10 ایستگاه شتاب نگار در مشهد ایجاد می‌شود

   با امضا تفاهم‌نامه‌ای میان شهردار مشهد مقدس و معاون وزیر و رییس مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی 10نقطه در مشهد جهت نصب دستگاه‌های شتاب نگار مکانیابی و10ایستگاه شتاب نگارایجاد خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، در نشستی که با حضورشهردارمشهد مقدس، رییس مرکز تحقیقات وزرات راه، مسکن وشهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی و رییس شورای شهرمشهد در دفتر شهردار مشهد مقدس برگزار شد، تفاهم‌نامه مکانیابی و ایجاد 10ایستگاه شتاب نگار در مشهد به امضا رسید.
   تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس در این نشست با تاکید براهمیت توجه به ایمنی در ساخت وسازها گفت: با وجود گسل‌ها و زلزله خیز بودن شهر مشهد شهرداری به موضوع مشارکت در ایجاد ایستگاه‌های شتاب نگار ورود پیدا کرده است0
   وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع به مشاوران تدوین طرح‌های تفصیلی گفته‌ایم که مناطق زلزله خیز شهر مشهد را مشخص کنند تا براساس شناخت این مناطق برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.
   کلانشهرمشهد و خراسان رضوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند
   محمد شکرچی‌زاده، رییس مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی نیز در این نشست با تشکر از شهردار مشهد مقدس برای ورود به این موضوع اظهار کرد: با توجه به زلزله خیز بودن خراسان رضوی و شهر مشهد این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است.
   شکرچی‌زاده تصریح کرد: ایجاد و نصب دستگاه‌های شتاب نگار تاثیر زیادی درایجاد سیستم هشدار زلزله و همچنین برنامه‌ریزی واقدامات مناسب در هنگام وقوع زلزله دارد.
   وی اضافه کرد: در ابتدا کار را با نصب و ایجاد 10 ایستگاه شتاب نگاری در مشهد آغاز خواهیم کرد و در ادامه امیدواریم بتوانیم با کمک شهرداری مشهد و ستاد مدیریت بحران استان این ایستگاه‌ها رادرآینده افزایش دهیم0
   تنها دو ایستگاه شتاب نگار در مشهد وجود دارد
   همچنین امیر عزیزی، سرپرست مدیریت ساماندهی و مدیریت بحران شهرداری مشهد نیز در حاشیه این نشست دراین خصوص گفت: اهمیت شتاب نگارها و ثبت جنبش نیرومند زمین در زمان وقوع زلزله است که در مهندسی زلزله و زلزله شناسی کاربرد بسیاری دارد زیرا بدون داشتن این اطلاعات نمی‌توان طراحی و برنامه‌ریزی دقیقی برای ساختمان‌های مقاوم در مقابل زلزله انجام داد.
   وی اظهارکرد: در حال حاضر 52 شتاب نگار در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد تنها دو مورد در دانشگاه فردوسی و اداره کل راه و شهرسازی فعال هستند.
   وی با بیان اینکه ایجاد 10 ایستگاه شتاب نگار در مشهد فازاول راه‌اندازی یک سیستم هشدار سریع و در واقع یکی از مصادیق شهر هوشمند است، افزود: قابل توجه اینکه بر پایه اطلاعات ثبت شده توسط این ایستگاه‌ها در آینده می‌توان دو سامانه هوشمند هشدار دهنده دیگر را نیز فعال کرد.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 284
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .