•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 210
   کد: 47990
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۰۷/۰۸
   نماینده مردم تهران در مجلس:

   تهران؛ ابر شهری که زیرساخت‌های شهری متناسب با آن توسعه نیافته است

   درست است که شهرداری در طراحی‌های خود سرانه‌ها را در نظر می‌گیرد اما به واسطه این که احداث این سرانه‌ها نیازمند همراهی سایر ارگان‌ها است، در این امر دچار مشکل می‌شویم
   تهران؛ ابر شهری که زیرساخت‌های شهری متناسب با آن توسعه نیافته است

   نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدید وقوع زلزله و خسارات جانی ناشی از آن در شهر تهران، گفت: تهران شهری است که از قاعده یک کلانشهر خارج شده و به یک ابرشهر تبدیل شده است اما زیرساخت‌های این شهر متناسب با آن توسعه پیدا نکرده‌اند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسین طلا در جلسه‌‌ای که در شهرداری منطقه 12 برگزار شد،‌ با بیان اینکه موضوعات مربوط به موانع و مشکلات بافت فرسوده در محلات اتابک و مینابی در منطقه 15 در جلسات فرمانداری در حال پیگیری است، عنوان کرد: یکی از عمده‌ترین مشکلات در نوسازی بافت فرسوده، بحث سرانه‌های خدماتی است. درست است که شهرداری در طراحی‌های خود سرانه‌ها را در نظر می‌گیرد اما به واسطه این که احداث این سرانه‌ها نیازمند همراهی سایر ارگان‌ها است، در این امر دچار مشکل می‌شویم.
   وی با اشاره به بودجه شهر تهران، خاطرنشان کرد: دولت از محل درآمدهای نفتی و مالیاتی بودجه کل کشور را کسب می‌کند و هر استان تعهدی برای پرداخت آن دارد که در این میان استان تهران به تنهایی ملزم به تعهد تأمین 53 درصد از بودجه کل کشور است و 30 استان دیگر 47 درصد این تعهد را متقبل می‌شوند. ولی متأسفانه ما شاهد فقر مضاعف ساکنان بافت فرسوده تهران و عدم عدالت هستیم.
   طلا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: متأسفانه کل بودجه سال گذشته که بابت عمران 41 شهر و 815 روستا به معاونت عمرانی استانداری تهران تخصیص داده شد، معادل 78 میلیارد تومان بود که اقدامات متعددی از قبیل نوسازی مدارس، احداث ورزشگاه، تأمین آب روستایی، خانه بهداشت، راه روستایی و غیره می‌‌بایست از محل این بودجه درنظر گرفته می‌شد.
   نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری برای رفع مشکلات منطقه 12 بیان کرد: در شهر تهران با مشکلات متعددی مواجه هستیم که امیدوارم بتوانیم با تدابیر مدیران شهری و همکاری مسئولان این مشکلات را مرتفع کنیم.
   عبادالله فتح‌الهی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: آنچه در منطقه 12 با آن سر و کار داریم یک تابلو عینی و پازل واقعی از نوسازی است که می‌خواهیم در شهر ما و کشورمان اتفاق بیفتد.
   وی با اشاره به جلسات شورای راهبردی منطقه 12 به ریاست شهردار تهران، گفت: انتظار ما از تمامی معاونین و مدیران شهرداری تهران این بود که به نوعی مسئولیت خود را در عرصه نوسازی بافت فرسوده ایفا کنند که خوشبختانه امروز با تشکیل شورای راهبردی منطقه 12 به ریاست قالیباف و با حضور شهردار منطقه و معاونین و مدیران وی با همه پتانسیل‌های اجتماعی، عمرانی و سازندگی، این امر در منطقه 12 محقق شده است.
   فتح اللهی گفت: دفاتر خدمات نوسازی در کنار مدیر طرح منطقه که به زودی معرفی خواهد شد در کنار شهردار منطقه خواهند بود و تلاش می‌کنند تا نوسازی را با درایت، دانش و مخلصانه انجام دهند.
   وی با اعلام اینکه اقتضای کار جهادی نوسازی در منطقه 12 فراهم شده است، تصریح کرد: امیدوار هستم سازمان نوسازی نیز بتواند در کنار شهرداری منطقه 12 رسالت و مأموریت خود را در جهت نوسازی بافت های فرسوده این منطقه به خوبی ایفا کند.
   علی کفایی محمدنژاد، شهردار منطقه 12 نیز در این جلسه گفت: با توجه به سوابق و تجربیات مدیریت فعلی سازمان نوسازی و احاطه وی به موضوعات مربوط به مناطق به ویژه منطقه 12، قطعاً سازمان نوسازی می‌تواند بنا به وظایف ذاتی و مأموریت‌‌های خود تحولات بسیار خوبی را در منطقه 12 ایجاد کند.
   وی با اشاره به پیچیدگی‌های موجود در فرآیند نوسازی و موقعیت ویژه منطقه 12، خاطرنشان کرد: موضوع نوسازی در منطقه 12 با توجه به مباحث مختلف میراث فرهنگی، اوقاف، متراکم بودن بافت منطقه و غیره کار سخت و دشورای است که پیچیدگی‌های خاص خود را در بردارد.
   شهردار منطقه 12 از حمایت مدیریت کلان شهرداری تهران در ارتباط با مباحث مربوط به منطقه 12 و نوسازی در این منطقه خبر داد و اذعان داشت: دفاتر خدمات نوسازی اطلاعات و آمار خوبی در رابطه با وضعیت بافت فرسوده این منطقه دارند و چنانچه اقدامات نوسازی بر مبنای اطلاعات و آمار این دفاتر صورت گیرد، پیشرفت خوبی خواهیم داشت.
   محمدنژاد در خاتمه سخنان خود ابراز امیدواری کرد که سازمان نوسازی بتواند تغییرات اساسی در روند نوسازی بافت فرسوده منطقه 12 که هم مورد تأکید مدیریت شهری و هم مورد انتظار ساکنان این منطقه است ایجاد کند.
   منبع: تسنیم

   تعداد بازدید: 210
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .