•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 431
   کد: 197355
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
   به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی مطرح شد؛

   فردوسی، سند ملیت و هویت ایرانی- اسلامی

   شهردار منطقه 12مشهد با اشاره به روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: فردوسی، سند ملیت و هویت ایرانی- اسلامی است.
   فردوسی، سند ملیت و هویت ایرانی- اسلامی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی زینت بخش با بیان این مطلب، اظهار کرد: شهر تاریخی توس، در مجاورت کشف‌رود؛ به عنوان یک رودخانه دائمی و یکی از بزرگ‌ترین تمدن‌ها، در سرزمین خراسان بزرگ شکل گرفته است.
   وی افزود: همواره شهر تاریخی توس در طول تاریخ، نماینده سبک زندگی ایرانی و اسلامی بوده و به شایستگی در حوزه علم، فرهنگ و هنر درخشیده است. همچنین خواجه نصیرالدین طوسی، خواجه نظام الملک و حکیم ابوالقاسم فردوسی از مشاهیر و نامداران این سرزمین هستند که با تلاش‌های خود در حوزه فرهنگ، علم و ادب کوشیده‌اند.
   شهردار منطقه 12 بیان کرد: مدیریت شهری از سال 92 و پس از تحویل محدوده منفصل شهری توس، به دنبال توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سطح کیفی و کمی زندگی در این محدوده بوده است اما از ابتدای امر تاکنون فقدان طرح جامع تفصیلی، بزرگترین مانع سر راه توسعه پایگاه این منطقه بوده است.
   زینت بخش خاطرنشان کرد: در حال حاضر شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد با جدیت به دنبال این معضل بوده‌اند و انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها در این حوزه، مدیریت شهری را در شهر مشهد همراهی کنند تا پس از ابلاغ طرح جامع تفصیلی، روند توسعه در امر خدمت، هموار شود.
   وی اضافه کرد: از جمله اقدامات شهرداری این منطقه در طول یکسال گذشته می‌توان به احداث بوستان بزرگ جلوخان آرامگاه فردوسی، برگزاری مسابقات کشتی میدانی و لیگ کشوری دسته یک، کشتی آزاد، احداث و تصویب شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی، آسفالت برخی معابر، افزایش سطح کیفی خدمات شهری، جلوگیری از تخلفات ساختمانی و ایمن‌سازی بولوار شاهنامه است.
   شهردار منطقه 12 گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر و با همت همه دستگاه‌ها، شهر تاریخی توس در شان شهروندان، ساکنان و شاعر بلندآوازه این سرزمین فرهنگی آباد و عمران گردد.
   حوریه جمالی پور 

   تعداد بازدید: 431
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .