•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 155
   کد: 198542
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳

   6 هزار و 408 مورد عملیات آهک پاشی زیر مخازن هزار و 100 لیتری در سطح منطقه 7

   شهردار منطقه 7 گفت: چهار مورد اطلاع رسانی و نصب پرده با موضوع رابطه بین تخلیه غیرمجاز نخاله های ساختمانی و بروز سالک، 6 هزار و 408 مورد عملیات آهک پاشی زیر مخازن هزار و 100 لیتری از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با بیماری سالک است.
   6 هزار و 408 مورد عملیات آهک پاشی زیر مخازن هزار و 100 لیتری در سطح منطقه 7

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی با بیان این خبر اظهار کرد: سالک یک نوع بیماری پوستی است که بر اثر گزش نوعی پشه خاکی به انسان منتقل می‌شود که در این راستا دفع اصولی زباله و نخاله ساختمانی، بهترین راه پیشگیری از سالک است.
   وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با بیماری سالک افزود: از جمله اقدامات صورت گرفته می توان به چهار مورد اطلاع رسانی و نصب پرده با موضوع رابطه بین تخلیه غیرمجاز نخاله های ساختمانی و بروز سالک)، 6 هزار و 408 مورد عملیات آهک پاشی زیر مخازن هزار و 100 لیتری، پنج مورد نصب، مرمت و تکمیل سطل های زباله گالوانیزه، چهار هزار و 55 مورد شستشوی مخازن و جایگاه های محل قرار گیری گاری های زباله و مخازن هزار و 100 لیتری اشاره کرد.
   شهردار منطقه هفت بیان کرد: 51 مورد صدور اخطاریه 688 شستشوی مکانیزه کانال های سرپوشیده، لایروبی و تخلیه کانال ها، 413 مورد حذف کانون های سالک و محصور کردن یا تسطیح اراضی به منظور پیشگیری از سالک در منطقه، 155 مورد جمع آوری و معدم سازی سگ های ولگرد در منطقه، پنج مورد جلوگیری از عرضه و نگهداری دام و طیور در داخل منازل مسکونی یا مجاور آنها از دیگر اقدامات انجام شده است.
   باوندی خاطرنشان کرد: همچنین رسیدگی به 55 مورد از درخواست های شهروندان در زمینه جمع آوری حیوانات مزاحم در منطقه، 341 مورد محل طعمه گذاری جونده ها، شستشوی المان های شهری، رنگ آمیزی و امحای دیوار نویسی ها، شستشو و آهک پاشی محل های دپو موقت زباله از جمله اقدامات صورت گرفته در منطقه هفت است.
   وی با اشاره به آغاز برنامه مبارزه با جوندگان ناقل انگل سالک اضافه کرد : اجرای این برنامه در کاهش چشمگیر آمار ابتلا به این بیماری بسیار موثر بوده است.
   شهردار منطقه هفت تصریح کرد: انتظار می رود که شهروندان ساکن در مناطق آسیب دیده، آموزش ها را جدی بگیرند.
   باوندی با بیان اینکه موش ها و پشه های ناقل سالک در لابه لای زباله ها و نخاله ها تکثیر می شوند، خاطر نشان کرد: اگر بهداشت محیط زندگی مردم در مناطق سالک خیز رعایت نشود، همچنان شاهد شیوع این بیماری خواهیم بود.


    

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .