•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 462
   کد: 199203
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در سومین جلسه از سلسله نشست‌های مجازی تحلیل شرایط اقتصادی پساکرونا مطرح کرد؛

   نوین سازی نظام مبادله مالی، لازمه توسعه شهر هوشمند

   سومین جلسه از سلسله نشست‌های مجازی تحلیل شرایط اقتصادی پساکرونا با موضوع تغییر شیوه های پرداخت و نقش آن در زندگی توسط شهرداری مشهد برگزار شد.
   نوین سازی نظام مبادله مالی، لازمه توسعه شهر هوشمند

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ با بیان این خبر اظهار کرد: آثار اجتماعی کووید ۱۹ دارای اجزای مختلفی است که برخی از آن ها می‌تواند فرصت ساز باشد. در حال حاضر بسیاری از استارتاپ ها و مجموعه های خدمات دهنده از این فرصت‌ ها استفاده کرده‌اند.
   وی افزود: کرونا سبب تغییر رفتار های بسیاری در جامعه شده که بیشتر این تغییرات جنبه مثبت دارد هرچند که پایداری آن پیش‌بینی نمی شود و با از سرگیری شرایط عادی در کشور احتمالا بسیاری از این تغییرات به حالت گذشته باز می گردد، اما تجربه رفتاری در این حوزه بسیار پر اهمیت است.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در خصوص مصادیق نوآوری در معاملات بیان کرد: شبکه کارت‌ های بانکی طی سال ‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و بسیار سهل الوصول است. وجود کارت‌های بانکی فراوان در دست تمام افراد جامعه آن را به ابزاری بسیار پرکاربرد و رایج در بین عموم تبدیل کرده و پیشرفت های حوزه مالی نیز سبب تسهیل و ترویج بیشتر استفاده از کارت بانکی شده است.
   آل شیخ خاطرنشان کرد: فرآیند شهرهوشمند، در بخش های مختلف خود با حوزه های پولی و مالی مرتبط می شود. در شهرهوشمند اگر امکان مراودات مالی غیرحضوری، با ساده ترین روش، در دسترس ترین ابزارها و ایمن ترین راهکارها میسر نباشد، تمام تلاش ها و برنامه ها با شکست مواجه می شود و اگر شهروند هوشمند امکان دریافت و پرداخت وجوه خود را بدون نیاز به خروج از خانه و ارتباط چهره به چهره نداشته باشد، نمی¬تواند به ارکان شهر هوشمند اعتماد کند. 

   وی افزود: بحران ها می توانند فرصت ساز باشند وفرصت تغییر رفتارهای اجتماعی همیشه در بحران ها شکل می گیرد.

   تعداد بازدید: 462
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .