•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 407
   کد: 200227
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان خبر داد:

   ایجاد تورهای گردشگری معدنی در معادن استان با مشارکت شهرداری ها

   مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از برنامه ریزی های اولیه برای ایجاد تورهای گردشگری معدنی توسط این سازمان با مشارکت شهرداری سنگان در این شهر مرزی خبر داد.
   ایجاد تورهای گردشگری معدنی در معادن استان با مشارکت شهرداری ها

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، میثم کرمانی با اشاره به بررسی های عمیق انجام شده و جلسات مشترک با دین محمد جلالی شهردار سنگان، اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری و تلاش همگانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال جاری به عنوان جهش تولید، تلاش داریم با همکاری شهرداری سنگان در حوزه ایجاد تورهای گردشگری در بخش معدنی در این منطقه خاص و سپس در سراسر استان برنامه ریزی کنیم.
   وی با تاکید بر همکاری موثر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در اجرای مطلوب این پروژه، افزود: ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری معدنی در شهر مرزی سنگان که سرشار از معادن سنگ آهن و ... است وجود دارد که باید برای استفاده بهینه از این فرصت ها، طرح های اقتصادی درآمد زا تدوین شود.
   مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی بیان کرد: با پایان استخراج، معدن تبدیل به پدیده ‌ای متروک می ‌شود که می‌ تواند آسیب‌ های زیست محیطی خاص خود را به همراه داشته باشد بناباین با این مدل تهدید را به فرصت تبدیل می کنیم. با تدبیر می توان این رویه را تغییر داد و به این کالبد مرده روحی دوباره بخشید در واقع معادن چه متروک و چه فعال، قابلیت تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری را دارند.
   کرمانی خاطرنشان کرد: این طرح در خراسان رضوی و شهر سنگان برای اولین بار در کشور توسط شهرداری ها انجام خواهد شد. اگر این طرح در ایران و مشخصاً استان خراسان رضوی عملیاتی شود، با توجه به پتانسیلی که برای پیاده‌سازی آن در شهرهای مختلف وجود دارد، معادن متروک و فعال استان می‌تواند به عنوان جاذبه‌های گردشگری و منابع ایجاد اشتغال و درآمدزایی مطرح شوند.
   وی اضافه کرد: معادن درحال بهره‌ برداری، استخراج و یا معادن متروکه در زمینه ژئوتوریسم قابلیت فعال شدن دارند و بدون شک سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند موجب اشتغال‌زایی فراگیر به ویژه برای جوانان بومی هر منطقه شود و‌ منجر به درآمد پایدار برای شهرداری ها شود.
   مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با اشاره به معادن دارای ظرفیت بالقوه گردشگری در استان گفت: معدن فیروزه نیشابور، معدن نمک عمارلو در نزدیکی معدن فیروزه و معادن سنگ آهن منطقه سنگان از جمله معادن مستعد در این زمینه به شمارمی آیند.
   کرمانی به ظرفیت های تخصصی سازمان همیاری و موسسه توسعه گردشگری وابسته به این نهاد در حوزه گردشگری، اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با همکاری شهرداری سنگان و بهره گیری از توان موسسه توسعه گردشگری، چگونگی ایجاد این طرح اقتصادی در حوزه گردشگری معدنی در حال بررسی است و قطعاً همکاری های سازمان های میراث فرهنگی، صمت و ... نقش موثری در اجرای موفق آن خواهد داشت. 

   تعداد بازدید: 407
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .