•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 293
   کد: 204540
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد؛

   استفاده از ظرفیت‌ مشوق ‌های بازآفرینی برای تعریض معابر و احیا محلات

   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد، با اشاره به درخواست ساکنان محله شهید شفیعی برای ساماندهی و تعریض این محل گفت: استفاده از ظرفیت های بسته تشویقی برای تعریض محله شهید شفیعی یکی از اولویت های دفاتر تسهیل گری است که به زودی از این مشوق ها رونمایی خواهد شد.
   استفاده از ظرفیت‌ مشوق ‌های بازآفرینی برای تعریض معابر و احیا محلات

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی شاکری روش، در نشست با ساکنان محله شهید شفیعی (قلعه کهنه) گلشهر که با حضور غلامرضا صاحبی عضو شورای شهر مشهد در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد، اظهار کرد: دفتر تسهیل گری محله گلشهر، شهید آوینی و شهید شفیعی یک سال قبل شروع به فعالیت کرده اند.
   وی اضافه کرد: در طول یک ساله گذشته نسبت به برقراری ارتباط با ساکنان و جلب مشارکت آنها برای ساماندهی این محل اقدام شده است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در مجموع شهرداری مشهد با تصویب شورای شهر یکسری مشوق هایی را برای احیا و ساماندهی بافت های فرسوده و ناکارآمد درنظر گرفته است تا مردم خودشان ترغیب به بازآفرینی و نوسازی این بافت ها شده و در این امر مشارکت کنند.
   شاکری روش، با بیان اینکه اگر قرار باشد که تمامی بازسازی و نوسازی های بافت های فرسوده موکول به جذب اعتبار و خرید املاک و تعریض معابر بافت های ناکارآمد از سوی دولت و شهرداری ها شود این کار نشدنی است، خاطرنشان کرد: لذا باید از ظرفیت مردم و ساکنان محلات در بازآفرینی و احیا این بافت ها نیز استفاده شود.
   وی اضافه کرد: بنابراین برای مشارکت شهروندان در احیا بافت های ناکارآمد، تعریض معابر، نوسازی و بازسازی محلات هدف از جمله گلشهر، شهید آوینی و شهید شفیعی مشوق هایی از جمله تسهیلات بانکی و پروانه رایگان در نظر گرفته شده است.
   مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: این مشوق ها با کمترین مانع و با همکاری دفاتر تسهیل گری به افرادی که نسبت به نوسازی و بازسازی بافت های ناکارآمد اقدام کنند ارائه خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 293
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .