•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 356
   کد: 204554
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
   سرپرست حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد خبرداد؛

   رسیدگی به لایحه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس

   سرپرست حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از رسیدگی به لایحه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس سرپرست خبرداد.
   رسیدگی به لایحه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آیدا مهربان در خصوص پیشینه آیین نامه استخدامی شهرداری ها، اظهار کرد: لایحه استخدامی شهرداری ها که به دلیل اتمام دوره دهم مجلس به دولت برگشت داده شده بود، روز گذشته در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و مورد موافقت اعضا قرار گرفت که در همین راستا به منظور هماهنگی در طرح خواسته ها، انتظارات و مشکلات فراروی شهرداری ها و تسریع در تصویب این لایحه، نشست فوق العاده ای نیز برگزار شد.
   وی افزود: در این نشست پس از طرح مسایل شهرداری ها، هماهنگی های لازم برای برگزاری نشست مشترک کلان شهرها با اعضای فراکسیون مدیریت شهری به منظور طرح مسایل، مشکلات و موانع اجرایی شهرداری ها انجام می شود.
   سرپرست حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: پس از تصویب آخرین آیین نامه استخدامی شهرداری ها در سال 1381 توسط دولت، تعدادی از مواد این آیین نامه به دلیل مغایرت با قانون، مورد ایراد مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در فاصله تصویب آیین نامه مذکور تا به امروز، به دلیل ابهام حقوقی در مورد ماده 58 قانون شهرداری که اجازه تصویب آیین نامه را به دولت داده است این موضوع معوق مانده بود.
   مهربان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این لایحه پس از بررسی در کمیسیون اجتماعی، در روزهای پایانی مجلس دهم در دستور کار صحن علنی قرار گرفت که فرصت برای رسیدگی به آن فراهم نشد.
   وی اضافه کرد: در حال حاضر خوشبختانه با پیگیری های انجام شده توسط وزارت کشور، شهرداری ها و نمایندگان مجلس، موضوع مطابق آیین نامه داخلی مجلس مجددا در دستور رسیدگی کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است که کلیات آن در جلسه روز گذشته به تصویب کمیسیون رسیده و برای بررسی کارشناسی به کارگروه استخدامی کمیسیون ارجاع شده است.

   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 356
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .