•  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 373
   کد: 204567
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
   با هدف تبادل و یکپارچه‌ سازی داده‌ های شهری صورت گرفت؛

   انعقاد تفاهم‌ نامه میان سازمان فاوا شهرداری مشهد و اداره پست

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از انعقاد تفاهم‌ نامه ای میان این سازمان و اداره کل پست خراسان رضوی با هدف تبادل و یکپارچه‌ سازی داده‌ های شهری میان این دو مجموعه خبر داد.
   انعقاد تفاهم‌ نامه میان سازمان فاوا شهرداری مشهد و اداره پست

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: این موافقت‌ نامه در راستای تحقق بند 67 برنامه پنج‌ ساله ششم توسعه در خصوص تبادل الکترونیکی اطلاعات و پاسخگویی الکترونیکی به استعلام‌ های مورد نیاز دستگاه‌ های اجرایی میان طرفین به امضا رسید.
   وی افزود: در نتیجه این همکاری، داده‌ های شهری مربوط به نشانی استاندارد، کدپستی و تلفن ثابت توسط پست در اختیار شهرداری قرار می‌ گیرد. همچنین لایه‌ های نقشه، اطلاعات پروانه ساخت و پایانکار، نامگذاری و تغییرات اسامی معابر و پلاک های ساختمان‌ ها توسط شهرداری به پست ارائه می‌ شود. هم‌ اکنون نیز شهروندان می‌ توانند کد پستی محل سکونت خود را به سادگی و به صورت رایگان با مراجعه به پایگاه اینترنتی sdi.mashhad.ir دریافت کنند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به نتایج مثبت اشتراک‌ گذاری داده‌ های شهری میان سازمان‌ های مربوطه، بیان کرد: با این اقدام، مسئله مربوط به تعریف یک آدرس مشخص که مورد نیاز بسیاری از دستگاه‌ های اجرایی برای مراجعه به یک مکان جغرافیایی است، مرتفع می‌ شود.
   رجائیان تصریح کرد: از این پس دستگاه‌ های اجرایی می‌ توانند از یک آدرس مشترک برای ارجاع به یک مکان جغرافیایی استفاده کنند. لازمه کاربرد چنین آدرس مشترکی، دسترسی به یک نقشه یکپارچه و به‌روز است؛ از این رو آخرین نقشه شهر مشهد در اختیار اداره پست قرار می‌ گیرد.
   وی اضافه کرد: اقدام دیگر در این راستا این است که پس از اخذ پروانه ساختمانی برای یک ملک، اطلاعات مربوط به آن تحت یک سرویس الکترونیکی برای پست ارسال شده و پس از ثبت کد پستی برای ملک، اطلاعات مربوطه به شهرداری ارسال می‌ شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خصوص نحوه اجرای تفاهم‌ شکل‌ گرفته میان این سازمان و اداره پست خراسان رضوی، گفت: مدت اجرای این موافقت‌ نامه دو سال است که در صورت توافق طرفین، قابل تمدید خواهد بود و در طول این مدت، اطلاعات مورد نظر برای اشتراک‌گذاری، به کمک یک سامانه الکترونیکی و از طریق اینترنت تبادل خواهد شد.
   رجائیان ادامه داد: یکپارچه سازی و انسجام مربوط به داده‌ های شهر و شهروندان و هماهنگی میان سازمان‌ های اجرایی مختلف، از ملزومات هوشمند سازی و تسهیل و تسریع ارائه خدمات به شهروندان به شمار می‌ رود که مدیریت شهری مشهد در سال‌ های اخیر اهتمام ویژه‌ ای در این زمینه داشته است. 

   تعداد بازدید: 373
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .