•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 223
   کد: 204843
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد؛

   حذف تراز صفر در عمل دارای مشکلات زیادی است

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: حذف تراز صفر، رویکردی تئوریک است و در عمل دچار مشکلات زیادی خواهد شد، اما اجرایی کردن آن با وجود مشکلات بهتر از عدم توجه به آن است.
   حذف تراز صفر در عمل دارای مشکلات زیادی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در خصوص ضرورت لحاظ شدن مصوبه بلندمرتبه سازی در طرح تفصیلی و حذف تراز صفر، اظهار کرد: در بحث تراز صفر منظور اصلی این است که یک طرح بتواند هزینه هایی که به آن وارد می شود مانند تملک زمین، تجهیزات شهری و... را در طرح جامع لحاظ کند.
   وی افزود: هنگام تهیه طرح تفصیلی که طرح جامع به عنوان یک سند بالادستی است، هدف آن بوده که بتوانیم در طرح تفضیلی این موازنه را ایجاد کنیم که چه مقدار از این فضاها برای شهرداری انتفاعی است؛ یعنی زمان صدور پروانه ساخت، چه مقدار از این تملک ها برای شهرداری هزینه و درآمد ایجاد می کند.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: در طرح تفصیلی هزینه تجهیزات شهری، پارک ها و... به نحوی باید با درآمدها بالانس شود که شهرداری مجبور نشود در اجرای طرح تفصیلی به تراکم فروشی روی آورد.
   حسین نژاد خاطرنشان کرد: در طرح جامع یکی از الزامات وزارت راه و شهرسازی این است که اداره کل راه و شهرسازی استان بتواند ضابطه بلندمتربه سازی را لحاظ کند؛ جهت تسریع در کار هنگام ارائه طرح های تفصیلی بخش هایی که مستعد بلندمرتبه سازی است، توسط مشاوران ضابطه عام بلند مرتبه سازی آن بررسی و به کمیسیون ماده پنج نیز ارسال خواهد شد.
   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .