•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 173
   کد: 204903
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   کاهش جابه جایی مسافر قطار شهری از240 هزار به 110 هزار نفر در روز

   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد گفت: پیش از کرونا در روزهای عادی به صورت روزانه ۲۴۰ هزار مسافر از طریق خطوط قطار شهری جا به جا می شدند که این تعداد پس از شیوع ویروس کرونا در روزهای عادی به ۹۰ تا ۱۱۰ هزار مسافر کاهش پیدا کرده است.
   کاهش جابه جایی مسافر قطار شهری از240 هزار به 110 هزار نفر در روز

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم با بیان این خبر اظهار کرد: در حال حاضر مترو مشهد دارای ۳۸ کیلومتر خط فعال است که ۲۴ کیلومتر آن مربوط به خط یک و ۱۴ کیلومتر آن متعلق به خط دو است که حدود یک کیلومتر ازخط دو هنوز تکمیل نشده است.
   وی افزود: تعداد ایستگاه های مسافری فعال نیز ۳۶ ایستگاه است که از این تعداد ۲۴ ایستگاه در خط یک و ۱۲ ایستگاه در خط دو قرار دارد.
   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه اکنون در بهره برداری از خطوط مترو مشکلاتی وجود دارد، بیان کرد: یکی از این مشکلات، تغییرات نرخ ارز است که این موضوع هزینه تهیه لوازم یدکی و مصرفی را به شدت افزایش داده و بهره برداری را با مشکل مواجه کرده است.
   مبین مقدم خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات موجود می توان به یکی تحریم ها اشاره کرد که تهیه برخی قطعات و لوازم خاص را دشوار کرده است.
   وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع با تکیه بر دانش بومی و توان متخصصین داخلی و مهندسین جوان شرکت، موفق شده ایم در حوزه مهندسی معکوس و بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز مترو گام های بسیار اساسی و عملی برداریم که از این راه صرفه جویی های میلیاردی نیز حاصل شده است.
   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد گفت: در مجموع متروی شهر مشهد موفق شده است با تمامی مشکلات موجود، در سال ۲۰۱۳ جایزه ویژه کیفیت برتر خدمات مسافری و در سال ۲۰۱۹ نیز جایزه بین المللی دیگری را از اتحادیه حمل و نقل عمومی جهانی (UITP) در بخش تعالی سازمانی و عملیاتی دریافت کند.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 173
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .