•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 234
   کد: 204961
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
   مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد خبرداد؛

   ثبت احجام و پیشرفت پروژه های شهرداری مشهد توسط پیمانکاران و مشاوران در سامانه «مبصا»

   مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد از امکان فراهم شدن ثبت الکترونیکی احجام و پیشرفت پروژهای مدیریت شهری توسط پیمانکاران و مشاوران در سامانه های جامع «متره»، «برآورد» و «صورت وضعیت الکترونیکی»(مبصا) و انتقال آن به سامانه کنترل پروژه شهرداری مشهد (EPM) خبر داد.
   ثبت احجام و پیشرفت پروژه های شهرداری مشهد توسط پیمانکاران و مشاوران در سامانه «مبصا»

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جمال حسن بارانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: «صورت وضعیت» و «متره» و «برآورد» یکی از بخش های ضروری در طراحی، مدیریت و اجرای پروژه های عمرانی است و محاسبه احجام و مقادیر فعالیت ها در برآورد اولیه پروژه و در حین اجرای کار، جهت تعیین مبلغ کارهای انجام شده به صورت دوره ای و به منظور تامین مالی پیمانکار در طول مدت قرارداد یک ضرورت لاینفک به شمار می آید.
   وی افزود: با ایجاد این فرآیند سه مرحله ای در سامانه های «مبصا»، پیمانکاران و مشاوران می توانند احجام فعالیت های انجام شده پروژه خود را مانند حجم خاکبرداری، حجم بتن ‌ریزی، متراژ لوله، سطح چمن و .... را ثبت کرده و در گردش بیاندازند تا پس از تایید احجام توسط ناظر یا ناظر عالیه، در محله آخر، درصد پیشرفت پروژه توسط کارشناس کنترل پروژه حوزه مدیریتی در سامانه «مبصا» تعیین و به سامانه کنترل پروژه (EPM) ارسال شود.
   مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین به منظور استفاده کاربران سامانه «مبصا» همچون راهبران محلی، تامین کنندگان، ناظرین و کارشناسان کنترل پروژه فایل‌ ها و فیلم های آموزشی این فرآیند در قسمت بخشنامه ‌های سامانه «مبصا» به آدرس https://www.mabsa.mashhad.irقابل مشاهده و دریافت است.
   بارانی خاطرنشان کرد: سامانه «مبصا» با بیش از پنج هزار کاربر شامل؛ پرسنل شهرداری مشهد، پیمانکاران، مشاوران و فروشندگان و بیش از 46 هزار پیمان در سطح شهرداری مشهد در حال فعالیت است.
    

   تعداد بازدید: 234
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .