•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 307
   کد: 206927
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
   معاون دادستان مشهد خبرداد؛

   «سایبان مهر» مرهمی برای بی‌مهری‌ها به کودکان کار

   معاون دادستان مشهد ضمن اهمیت تشکیل کمیته‌ای با هدف ساماندهی کودکان کار، گفت: کمیته ساماندهی کودکان کار با مدیریت دادسرای عمومی و انقلاب مشهد (ویژه امور صغار و محجورین) تشکیل شد و با دعوت از تمامی دستگاه‌های موظف، مطابق آیین نامه ساماندهی کودکان کار، فرآیند کار آن شکل گرفته است.
   «سایبان مهر» مرهمی برای بی‌مهری‌ها به کودکان کار

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، نیره عابدین زاده با بیان این خبر اظهار کرد: هدف اصلی این طرح حمایت از کودکانی است که به اجبار یا اکراه، خلاف میل و البته خلاف قانون و اخلاق به جای تحصیل، آموزش و تفریح در خیابان‌ها، به کار گمارده می‌شوند. مردم نیز در مواجهه با این پدیده در دو راهی کمک به این کودکان و بی تفاوتی نسبت به آنان مواجه می شوند که این موضوع به روح و روان این کودکان اسیب وارد می‌کند.
   وی افزود: افزایش قابل توجه کودکان در سطح خیابان‌های شهر کاملا مشهود است. بنابراین ضرورت داشت که این موضوع با قید فوریت کارشناسی و بر‌اساس برنامه‌ای جامع و عملیات اجرایی آغاز شود.
   عابدین‌زاده تصریح کرد: در واقع ما انجام یک جرم تحت عنوان کودک آزاری را در معابر عمومی شهر مشاهده می‌کنیم.نقش دادگستری در این طرح احصا وظایف دستگاه‌ها بر اساس مفاد آیین‌نامه، قانون و الزام دستگاه‌ها به انجام وظایف و نیز دستورات قضاتی به جهت نگهداری، تحویل به خانواده و احراز عدم صلاحیت والدین، تشکیل پرونده کیفری برای عاملین کار کودک، تحویل به مراکز درمانی، دستور قضایی به نیرویی انتظامی و... تعریف شده است. ضمنا با افرادی که از کودکان به عنوان نیروی کار استفاده می‌کنند، طبق قانون برخورد می‌شود.
   معاون دادستان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رده سنی کودکان بر اساس قانون شامل کلیه افراد زیر ١٨سال کودک و نوجوان است. البته کار زیر سن ١٥سال مطلقا ممنوع است.
   وی اضافه کرد: طرح سایبان مهر یک طرح کاملا آینده نگر بوده و هدف اصلی ما از اجرای آن این است که در وهله اول مشکل و معضل اصلی که کودکان را به سمت کار در خیابان سوق داده احصا شود و سپس برای حل آن گام برداشته شود. 

   تعداد بازدید: 307
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .