•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 301
   کد: 207022
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   شهردار منطقه 8 مشهد در مرکز 137 خبر داد؛

   اجرای پروژه باغ شهر و تبدیل ابنیه تاریخی به موزه در پادگان لشکر 77 / اجرای 5 کیلومتر کانال آب های سطحی برای رفع آبگرفتگی های سطح منطقه 8

   شهردار منطقه 8 مشهد گفت: با ابلاغ طرح لشکر 77، اجرای سه پروژه از جمله اجرای پروژه باغ شهر و تبدیل ابنیه های تاریخی به موزه در پادگان لشکر 77 در محل این پادگان از سوی شهرداری آغاز خواهد شد.
   اجرای پروژه باغ شهر و تبدیل ابنیه تاریخی به موزه در پادگان لشکر 77 / اجرای 5 کیلومتر کانال آب های سطحی برای رفع آبگرفتگی های سطح منطقه 8

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین عبدالله زاده که در ادامه نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز 137 پاسخگوی تماس های تلفنی شهروندان بود، با اعلام این خبر افزود: موضوع وجود پادگان و جابجایی آن، از دیرباز، جزو درخواست های پرتکرار شهروندان از 137 و همچنین دغدغه های اصلی مدیریت شهری بوده است که پیگیری هایی نیز از گذشته در این زمینه آغاز شده است.
   وی ادامه داد: اخیرا اتفاقات خوبی در این زمینه به وقوع پیوسته و طرح پادگان مورد توافق دو طرف، یعنی شهرداری و ارتش، قرار گرفته که این طرح بعد از تصویب در کمیسیون ماده 5، به شورای عالی شهرسازی ارسال شده است که چندین جلسه هم در این شورا برای بررسی طرح برگزار شده و به زودی طرح تایید و ابلاغ خواهد شد.
   اجرای پروژه باغ شهر و تبدیل ابنیه تاریخی به موزه در پادگان لشکر 77
   عبدالله زاده بیان کرد: در این طرح، کاربری واقع در اراضی پادگان تعیین تکلیف شده است، سه پروژه اصلی در این محدوده اجرا خواهد شد که مطالعات اجرای پروژه باغ شهر آغاز شده است، همچنین ابنیه تاریخی موجود در داخل پادگان نیز به موزه شهر تبدیل خواهد شد که اعتبار آن نیز تعیین شده است.
   وی ادامه داد: خیابان فیاض بخش نیز از میان اراضی پادگان لشگر 77 گذر کرده و به خیابان بهشتی متصل خواهد شد که برای مطالعات این پروژه نیز در حال بکارگیری مشاور هستیم.
   پیشرفت 27 درصدی پروژه بازار سرشور
   شهردار منطقه 8 مشهد با اشاره به مساحت 42 هکتاری لشکر 77، گفت: امیدواریم با ابلاغ طرح از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی، ورود شهرداری به داخل پادگان انجام شده و اجرای بخشی از پروژه ها نیز تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد. همچنین مقرر شده است در فضای 28 هکتاری اراضی واقع در حاشیه بزرگراه شهید سلیمانی نیز یک پارک شهری احداث شود.
   عبدالله زاده با اشاره به پیشرفت 27 درصد پروژه خیابان سرشور نیز اظهار داشت: سال گذشته آبگرفتگی های زیادی در سطح منطقه 8 داشتیم که در همین راستا کانال آبهای سطحی چشمه پونه به طول سه کیلومتر، کانال ذکریا به طول 1.2 کیلومتر و کانال ثامن به طول 900 متر در حال اجراست تا دیگر شاهد آبگرفتگی در منطقه نباشیم.
   ساکنان منطقه 8 بالاترین مشارکت در تماس با 137 را داشته اند
   در حاشیه این نشست، احمد رمضانی فرخد، سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد نیز گفت: ساکنان منطقه 8 مشهد در 6 ماهه نخست سال 99 در تماس با 137، سه هزار و 553 درخواست را به ثبت رسانده اند. 27 درصد ساکنان این منطقه با 137 تماس گرفته اند که این میزان، بیشترین مشارکت در میان مناطق 13 گانه مشهد است.
   وی با اشاره به انجام 83 درصد درخواست های مردمی 137 در منطقه 8، ادامه داد: توسعه و نگهداری فضای سبز، نظارت بر ساخت و سازها، آسفالت و رفت و روب و نظافت، پرتکرارترین درخواست های ساکنان این منطقه از شهرداری بوده است.

    

   تعداد بازدید: 301
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .