•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 345
   کد: 64717
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۰۳

   فرهنگسرای غدیر

   از مهم‌ترین اهداف این فرهنگسرا می‌توان به ارائه الگوهای مناسب از سبک زندگی دینی در گذران اوقات فراغت، ارتقای رفتارهای فراغتی مبتنی بر آموزه‌های دینی در میان شهروندان، سوق دادن فعالیت‌های منتخب فراغتی خانواده‌ها به سمت مهارت‌آموزی اشاره کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای غدیر در خرداد ماه سال 1379 به عنوان نخستین فرهنگسرای شهر مقدس مشهد با زیربنای 5 هزار مترمربع دارای بخش‌هایی از قبیل واحد تربیت بدنی، خانه نجوم، سالن ورزشی چند منظوره، کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان و پارک موضوعی شهرک مهارت‌آموزی و با ماموریت غنی‌سازی اوقات فراغت با تأکید بر مهارت‌آموزی، شیوه گذران اوقات، نظم و مدیریت زمان افتتاح گردید.
   این فرهنگسرا علاوه بر انجام برنامه‌های عمومی و جاری در سطح منطقه، خدماتی را به صورت تخصصی و ویژه در گستره کل شهر مشهد ارائه می‌نماید، در حال حاضر تعداد 7 کانون از جمله خانواده، کودک و آینده، سلامت، هویت، رسانه، حجاب، ایمنی با موضوعیت خود در حال ارائه خدمت به شهروندان در سطح شهر هستند. ضمن اینکه این مکان به منظور بهره‌مندی عموم شهروندان از دوره‌های شهروندی تعداد 13 کانون را راه‌اندازی کرده است.
   از مهم‌ترین اهداف این فرهنگسرا می‌توان به ارائه الگوهای مناسب از سبک زندگی دینی در گذران اوقات فراغت، ارتقای رفتارهای فراغتی مبتنی بر آموزه‌های دینی در میان شهروندان، سوق دادن فعالیت‌های منتخب فراغتی خانواده‌ها به سمت مهارت‌آموزی، اصلاح نگرش شهروندان در خصوص ضرورت اصلاح الگوی شیوه گذران اوقات فراغت و در نهایت زمینه‌سازی جهت گذراندن مطلوب، مفید و سازنده اوقات فراغت و هدایت فکری و عملی و بارور سازی اوقات زندگی اشاره نمود.
   گفتنی است؛ این فرهنگسرا در ایام نوروز 94، میزبان مسافران نوروزی بوده و زائران و مجاوران می‌توانند از امکانات این مکان بهره‌مند شوند.
   زینب سرویها

   تعداد بازدید: 345
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .