•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 1428
   کد: 64944
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۰۸

   فرهنگسرای سلامت

   از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام فرهنگسرای سلامت می‌توان به کانون‌های سلامت، ایستگاه‌های سلامت، جشنواره مردمی یک سبد سلامتی و پارک موضوعی سلامت اشاره کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای سلامت در تیر ماه سال 1390 شامل مجموعه‌های اداری و مدیریت، سالن اجتماعات، کلاس آموزشی و با ماموریت ترویج سبک زندگی دینی در حوزه شهری و شهروندی با محوریت سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افتتاح گردید.
   این فرهنگسرا از ابتدای سال 1390 اقدام به برنامه‌ریزی در موضوعات تخصصی با اولویت سلامت جسمی (بهداشت عمومی، تغذیه، ورزش و نرمش و بیماری های شایع) در حوزه سلامت نموده است. فرهنگسرای سلامت دارای سه محور اصلی که عبارتند از شهروند سالم که شامل جسمی، روحی و روانی می‌شود، شهر سالم شامل محیط و فضای سالم و در آخر جامعه سالم دارای ارتباطات انسانی سالم می‌باشد.
   از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام فرهنگسرای سلامت می‌توان به کانون‌های سلامت (طرح آموزشی – ترویجی سایبان سلامتی)، ایستگاه‌های سلامت (یک گام برای سلامتی)، جشنواره مردمی یک سبد سلامتی (جشنواره فعالیت‌های مردمی در حوزه سلامت)و پارک موضوعی سلامت اشاره کرد.
   مهمترین اهداف این فرهنگسرا ارتقای فرهنگ و سواد تغذیه‌ای(اصول تغذیه سالم و مواد غذایی) جامعه برای اصلاح الگوی مصرف غذایی و بهبود شیوه زندگی، فرهنگ‌سازی در راستای بهبود تغذیه گروه‌های مختلف جامعه، افزایش میزان آگاهی و نگرش شهروندان در خصوص پیشگیری از بیماری‌ها، افزایش میزان آگاهی و نگرش شهروندان در خصوص بهداشت فردی و بهداشت عمومی و محیط زیست، ترویج و نهادینه سازی طب اسلامی ایرانی در شهروندان ارتقای سلامت روان با تاکید بر عزت نفس و مسئولیت‌پذیری است.

   گفتنی است؛ این فرهنگسرا در نوروز 94 میزبان مسافران نوروزی بوده و آنان می‌توانند از امکانات و فضای این مکان استفاده کنند.

   زینب سرویها

   تعداد بازدید: 1428
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .