•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 329
   کد: 65742
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
   /استقبال از بهار 94/

   همزمان با تعطیلات نوروزی انجام شد؛
   478 بازدید فنی از ساخت و سازهای منطقه 11 مشهد

   امید است با رعایت دقیق و کامل مقررات از سوی شهروندان، مناطق شهری به گونه‌ای اداره شوند که آرامش و آسایش عمومی را برای ساکنان شهرها ‌به ارمغان آورند.

   شهردار منطقه 11 مشهد از انجام 478 بازدید فنی از ساخت و سازهای سطح منطقه همزمان با تعطیلات نوروز 94 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمود برهانی با تاکید بر این مهم که مدیریت شهری همواره در صدد بکارگیری مکانیزم جدیدی است که بتوان از آن برای کاهش میزان تخلفات ساختمانی بهره برد، افزود: در نتیجه این مدیریت می‌توان تخلفات ساختمانی را به دو دسته تقسیم نمود که نوع کمی آن دسته‌ای از تخلفات را در بر می‌گیرد که اجرای آن بدون مجوز شهرداری و مغایر با ضوابط طرح تفصیلی و پروانه صادر شده صورت گرفته است.
   وی ضمن اشاره به تخلفات کیفی در حوزه ساخت و ساز، هشدار داد: این تخلفات تهدیدکننده جان ساکنان یک ساختمان و گاه یک محله به شمار می‌آید، لذا ارتکاب آن ممکن است موجبات ضرر سایر شهروندان را فراهم سازد و این موضوع خلاف حقوق شهروندی و آیین زندگی شهری بوده، به همین خاطر پیشگیری از بروز آن امری ضروری است.
   شهردار منطقه 11 مشهد در ادامه بازدیدها را گامی مثبت در جهت کاهش انواع تخلفات ساختمانی دانست و یادآور شد: در همین راستا و در بازه زمانی دو هفته‌ای تعطیلات نوروز 94، بیش از 70 مورد از بازدیدهای فنی اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای منطقه به کنترل موارد مغایر پروانه نظیر احداث طبقات غیر مجاز، واحد غیر مجاز، پیشروی طولی و ارتفاع غیر مجاز اختصاص یافت.
   برهانی صدور اخطاریه جهت تخلفات ساختمانی نیمه اول فروردین‌ماه 94 را 27 مورد خواند و اضافه کرد: با تلاش‌های مستمر این اداره، از آغاز سال جاری از 18 مورد تخلف ساختمانی در سطح منطقه جلوگیری به عمل آمده است.
   وی در ادامه همسانی ارتفاع ساختمان‌ها و رعایت کامل کاربری‌های مقرر در طرح تفصیلی شهرها را نکات الزامی جهت زیباسازی و مناسب‌سازی فضای شهرها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: امید است با رعایت دقیق و کامل مقررات از سوی شهروندان، مناطق شهری به گونه‌ای اداره شوند که آرامش و آسایش عمومی را برای ساکنان شهرها ‌به ارمغان آورند.
    

   تعداد بازدید: 329
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .