•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 13713
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۰۲
   شهردار مشهد تاکید کرد؛

   ضرورت ارائه طرحی جامع به منظور تحقق شهر الکترونیک از سوی دولت

   <p>شهردار مشهد برارائه طرحی جامع از سوی دولت برای تحقق شهر و دولت الکترونیک تاکید کرد.</p>
   ضرورت ارائه طرحی جامع به منظور تحقق شهر الکترونیک از سوی دولت

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ،سید محمد پژمان در مراسم ارائه 80خدمت شهرداری به دفاتر پیشخوان دولت که همزمان با افتتاحیه پنجمین نمایشگاه اله‌سیت برگزار شد گفت:در آستانه قرن بیستم تحولات شگرفی در حوزه تولید و گردش اطلاعات و فناوری های نوین اتفاق افتاده است به گونه ای که دنیای امروز به دنیای مجازی شناخته می شود.
   وی تصریح کرد:در همین راستا همه بخش ها باید با ایجاد بسترهای لازم زمینه را برای ورود این فناوری به دستگاه ها فراهم کنند تا فرصت های زیادی برای همه عرصه های مختلف از جمله اقتصادی،اجتماعی و ... فراهم شود.
   شهردار مشهد با اشاره به اهمیت ایجاد دولت و شهر الکترونیک گفت:با توجه به اینکه بیش از 70درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن هستند ایجاد دولت و شهرالکترونیک برای تسریع در امور بسیار ضروری است.
   وی ادامه داد: کشور ما تنها توانسته یک سوم خدمات را نسبت به شهر سئول پایتخت کره جنوبی که یکی از ممتازترین شهرهای الکترونیکی در جهان محسوب می شود به صورت الکترونیکی ارائه دهد.
   پژمان با بیان اینکه دولت باید طرحی جامع در این حوزه ارائه دهد تصریح کرد: دولت باید طرحی جامع به منظور جلوگیری از موازی کاری در بحث دولت وشهر الکترونیک ارائه دهد و در این راستا وزارت اطلاعات و ارتباطات نیز مسیر را تسهیل کند.
   شهردار مشهد اضافه کرد: در مسیر حرکت به سمت جامعه ای نوین باید به این نکته توجه کرد که استفاده از فناوری ها ارزش افزوده اقتصادی برای مردم داشته باشد که این می تواند در کنار سرعت و دقت محقق شود.
   وی با اشاره به ارائه خدمات شهرداری به دفاتر پیشخوان دولت بیان کرد: با این حرکت در کنار اینکه نیازی به زمان و مکان برای ارائه خدمت نیست می توان کنترل و نظارت ها را نیز افزایش داد.

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .