•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 790
   کد: 72932
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
   شهردار مشهد:

   مدیریت شهری از تمام بضاعت خود برای مشهد 2017 استفاده می‌کند

   از سال گذشته اقدامات شهرداری مشهد برای مشهد 2017 آغاز و در این مدت بودجه‌هایی متناسب با پروژه‌ها و برنامه‌ها تعیین شد.
   مدیریت شهری از تمام بضاعت خود برای مشهد 2017 استفاده می‌کند

   شهردار مشهد گفت: شهرداری مشهد از تمام ظرفیت و بضاعت خود برای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 استفاده می‌کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در دومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، بیان کرد: بنا است در سال 2017 یک رخداد ملی و بین‌المللی با نام معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام صورت بگیرد.
   وی افزود: این رخداد بزرگ نیاز به یک عزم ملی دارد چرا که ظرفیت‌های استان پاسخگوی آن نیست.
   شهردار مشهد ادامه داد: باید تلاش شود آیین‌نامه این رخداد مهم را به تایید ریاست جمهوری برسانیم و از آن طرف نیز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان متولی تامین منابع ما را در مسیر اجرای پروژه‌های آن همراهی کند.
   مرتضوی گفت: همپنین درخواست می‌شود اعضای شورای سیاست‌گذاری مشهد 2017 با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند چرا که ایشان تاکید دارند این اتفاق باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود.
   وی در خصوص اقدامات شهرداری در زمینه اجرای پروژه‌های مشهد 2017 گفت: از سال گذشته اقدامات شهرداری مشهد برای مشهد 2017 آغاز و در این مدت بودجه‌هایی متناسب با پروژه‌ها و برنامه‌ها تعیین شد.
   شهردار مشهد ادامه داد: در مسیر اجرای پروژه‌های مشهد 2017، شهرداری مشهد از تمام بضاعت خود استفاده می‌کند چرا که اعتقاد داریم این مهم راهی برای معرفی مشهد و ظرفیت‌های آن به جهان اسلام است.
   در ادامه این جلسه مسوول ستاد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 نیز گفت: در حال حاضر در شهرداری مشهد برنامه‌ها و پروژه‌هایی برای قبل، حین و بعد از سال 2017 تعریف شده است.
   علی اصغر عنابستانی ادامه داد: در سال 2017 شهر مشهد باید در شاخص‌های فرهنگی، اجتماعی و ... به عنوان یک برند برای کشورهای اسلامی معرفی شود.
   وی در خصوص اقدامات شهرداری مشهد برای سال 2017 تصریح کرد: انتخاب فرهنگسرای زیارت به عنوان فرهنگسرای ویژه این پروژه، هماهنگی با صدا و سیما به منظور معرفی مشهد در شبکه‌های ملی، اولویت‌بندی پروژه‌های سازمان‌های مختلف شهرداری با مدنظر قرار دادن مشهد 2017 و... از جمله این اقدامات است.
   مشاور عالی شهردار مشهد در خصوص احداث سالن همایش‌های اسلامی در سال 2017 گفت: برای احداث این سالن همایش‌ها رقمی معادل 120 تا 150 میلیارد تومان نیاز است اما در این میان شهرداری مشهد زمین پروژه و دو سوم هزینه‌های احداث آن را متقبل می‌شود؛ درخواست می‌شود مابقی هزینه‌ها را دولت به شهرداری کمک کند.
   فرزانه نثاری

    

   تعداد بازدید: 790
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .