•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 755
   کد: 74100
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
   شهردار مشهد تاکید کرد؛

   ضرورت توجه به سیما و منظر شهر در افق مشهد 2017

   تمام ایده‌هایی که در خصوص مشهد 2017 است باید گردآوری شود و در نگاهی کارشناسانه تبدیل به کار عملیاتی و اجرایی شود.
   ضرورت توجه به سیما و منظر شهر در افق مشهد 2017

   شهردار مشهد گفت: سه معاونت فرهنگی، حمل و نقل و خدمات شهری به صورت ویژه با مبحث مشهد 2017 در ارتباط هستند و باید تمام اهتمام خود را صرف رساندن به حد نصاب‌های بین‌المللی در خصوص این مناسبت موضوعی نمایند چرا که برای این مقوله مشهد باید یکپارچه آماده باش باشد تا از ظرفیت موجود بهترین بهره برداری صورت بگیرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در سومین نشست شورای راهبردی ستاد مشهد 2017 در محل سالن شهدای شهرداری افزود: در سال 2017 مشهد باید به شاخصه‌های استاندارد در خصوص فضای سبز، دفع بهداشتی و مکانیزه پسماند را دارا باشد البته این موضوعات برای وضعیت فعلی قابل قبول است که در این سال باید بالاتر از حد تصور باشد.
   وی تصریح کرد: سیما و منظر شهری مشهد که هم اکنون متناسب با شان و شخصیت امام رضا(ع) نیست باید دارای طرح واحد و متناسب با این رویداد باشد چراکه مثلا در بحث نورپردازی خوب عمل کردیم ولی نصب خودسرانه پرده‌های اطلاع‌رسانی و ریسه‌های مناسبتی مشکلات فراوان ایجاد کرده و سبب نازیبایی در شهر شده است.
   شهردار مشهد یادآور شد: ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر بسیار مهم است و ساماندهی نصب آویز و پرده‌های هیئات مذهبی نیز باید در دستور کار قرار بگیرد چرا که نصب غیرمجاز هر پارچه نوشته و پرده تنها به نازیبایی شهر می‌افزاید.
   مرتضوی اضافه کرد: همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که اهم آنها تاکسی‌های هستند باید به وضعیت مطلوب برسد.
   به گفته وی، تمام ایده‌هایی که در خصوص مشهد 2017 است باید گردآوری شود و در نگاهی کارشناسانه تبدیل به کار عملیاتی و اجرایی شود.
   وی ادامه داد: آمادگی شهر مشهد را با دیگر کشورها و شهرهای اسلامی جهان نباید مقایسه کنیم چرا که عمدتا اسلامی که در این شهرها می‌بینیم اسلام آمریکایی است و نباید موارد و تجربیات این‌گونه را در دستور کار اسلام ناب محمدی که در شهر امام رضا(ع) پیاده کنیم.
   حسین زوارزاده

    

   کلید واژه ها: مشهد 2017 -
   تعداد بازدید: 755
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .