•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 73
   کد: 75501
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
   طی دو ماه اخیر صورت گرفت؛

   صدور 80 مورد اخطار و تشکیل پرونده مشاغل مزاحم و آلاینده در منطقه 3 مشهد

   فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شهروندان در دستور کار شهرداری قرار گرفته تا اهالی محلات با مشارکت خود، متولیان امور شهری را در نظافت معابر و سد معبر یاری کنند، این امر نیازمند عزم همه ماست چرا که ساختن شهری پاک و آرام اصلی ترین خواسته مشترک بین ما و شهروندان است.

   شهردار منطقه 3 مشهد از صدور 80 مورد اخطار و تشکیل پرونده مشاغل مزاحم و آلاینده در منطقه طی دو ماه اخیر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی یوسف‌زاده با بیان اینکه سدمعبر یکی از مشکلات اساسی شهرها محسوب می‌شود و رفع آن یکی از وظایف اصلی شهرداری‌ است، گفت: هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌شوند که شهرداری بنا به وظیفه مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد و رفع سد معبر است.
   وی گفت: یکی از وظایف مدیریت شهری در راستای حمایت از حقوق شهروندان، با استناد به بند 20 و ماده 55 در قانون شهرداری حمایت معنوی از مسکن و محل سکونت و حفظ آرامش ساکنان است، از این رو شهرداری مکلف است تا با جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکنی که موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشت در شهرها باشند و به طور کلی تمام مشاغل و کسب و کارهایی که ایجاد مزاحمت و سروصدا کنند یا تولید دود و یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران و... داشته باشند، برخورد نماید.
   شهردار منطقه 3 مشهد عنوان کرد: استفاده خصوصی شهروندان از خیابان‌ها مبنی بر اینکه خیابان‌ها و میادین شهری مالکیتی خصوصی تلقی می‌شوند امری ناصحیح از قانون است و این امر مستلزم آموزش فرهنگ شهروندی است.
   یوسف‌زاده جلب رضایت شهروندان را مهم‌ترین اصل در انجام فعالیت‌های شهرداری منطقه عنوان کرد و گفت: پلمب مشاغل مزاحم و خطرآفرین با اینکه جزء وظایف ذاتی ماست و این قبیل موارد را با جدیت پیگیری می‌کنیم اما باید پذیرفت که این دست موضوعات از طریق فرهنگسازی مستمر برطرف خواهد شد تا کسبه ضمن احترام به حقوق سایر شهروندان، پا را از دایره ضوابط قانونی بیرون نگذارند.
   وی درباره اقدامات منطقه در حوزه کمیسیون بند 20 تصریح کرد: به منظور نظارت و پیشگیری از سد معبر تنها در دو ماه خرداد و تیر 94 بیش از 1332 مورد بازدید از واحدهای صنفی انجام پذیرفته که از این تعداد 47 مورد درخواست‌های مردمی طرح شده در واحد 137 بوده است.
   شهردار منطقه 3 مشهد برخورد قاطع و جدی را در کنار مدارای با شهروندان از وظایف شهرداری دانست و افزود: طی دو ماه اخیر و بر مبنای بازدیدهای صورت گرفته تعداد 80 مورد صدور اخطار و تشکیل پرونده مشاغل مزاحم و آلاینده و 46 مورد پلمب واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده را در دستور کار داشته‌ایم که با عدم رعایت مقررات توسط انبارهای غیرمجاز نگهداری ضایعات به تعداد 5 مورد، مجموعاً 51 اعمال قانون را برای ارتقای سطح آسایش شهروندان در این مدت انجام داده‌ایم.
   یوسف‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شهروندان در دستور کار شهرداری قرار گرفته تا اهالی محلات با مشارکت خود، متولیان امور شهری را در نظافت معابر و سد معبر یاری کنند، این امر نیازمند عزم همه ماست چرا که ساختن شهری پاک و آرام اصلی ترین خواسته مشترک بین ما و شهروندان است.
    

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .