•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 73
   کد: 81473
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
   شهردار مشهد در اولین همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های سراسر کشور:

   دولت و مجلس برای تقویت کمی و کیفی جایگاه شوراها دست به دست هم بدهند

   ما در حوزه امنیتی و سیاست خارجی بسیار قوی هستیم اما در حوزه اقتصاد ضعیف عمل کرده‌ایم زیرا از ظرفیت‌های موجود استفاده کافی را نبرده‌ایم.
   دولت و مجلس برای تقویت کمی و کیفی جایگاه شوراها دست به دست هم بدهند

   شهردار مشهد گفت: دولت، مجلس و شوراهای اسلامی شهرها همه با هم دست به دست هم بدهیم و جایگاه شوراها را از لحاظ کمی و کیفی تقویت نماییم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در اولین همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های سراسر کشور که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه و رسالت شوراها دو موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
   وی افزود: در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران یک اصل و یک فصل جداگانه به جایگاه شوراهای اسلامی اختصاص داده است و اصل هفتم قانون اساسی شوراها را از ارکان تصمیم‌گیری نظام معرفی کرده است.
   شهردار مشهد عنوان کرد: متاسفانه در قوانین موضوعه، نقش شوراهای اسلامی کمرنگ دیده شده است و گاهی با طرح‌ها و لوایحی به دنبال بر چیدن بساط شوراها هستند.
   مرتضوی با اشاره به اینکه تضعیف جایگاه شوراها به دو عامل خود شوراها و رقبای شورا بستگی دارد، تصریح کرد: در بعضی از نقاط کشور عملکرد شوراها قابل دفاع نیست و باید باز تعریفی از عملکردهایمان انجام دهیم. دسته‌بندی‌های جناحی که در شوراها ایجاد می‌شود منجر به تصمیم‌گیری‌های غیر تخصصی و تضعیف جایگاه شوراها می‌شود.
   وی ادامه داد: وقتی ما از بودجه 16 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران و 9 هزار میلیارد تومانی شهرداری مشهد سخن می‌گوییم و وقتی که جمع اعتبارات عمرانی شهرداری‌های کشور به بودجه عمرانی دولت طعنه می‌زند لذا برخی می‌خواهند دخالت‌ها در امور شورا و شهرداری را بیشتر کنند.
   شهردار مشهد بیان داشت: با اینکه قوانین موضوعه درباره نقش شوراهای اسلامی برآورد کننده نیازهای شهری و روستایی ما نیستند اما رسالت‌ شوراها بسیار بزرگ است.
   مرتضوی تاکید کرد: شوراها می‌توانند بسیاری از زیرساخت‌های شهری را سامان دهند و مشارکت مردم را برای توسعه همه جانبه و ایجاد تحول برانگیزند.
   وی با بیان این مطلب که شوراها می‌توانند اقتصاد مقاومتی را طراحی و اجرا کنند، خاطرنشان ساخت: پیشنهاد می‌دهم اگر دولت، مجلس و شوراهای اسلامی دست به دست هم بدهیم می‌توانیم جایگاه شوراها را از لحاظ کمی و کیفی تقویت نماییم.
   شهردار مشهد گفت: ما در حوزه امنیتی و سیاست خارجی بسیار قوی هستیم اما در حوزه اقتصاد ضعیف عمل کرده‌ایم زیرا از ظرفیت‌های موجود استفاده کافی را نبرده‌ایم.
   مرتضوی همچنین برای برگزاری تور نیم روزه مشهد گردی و بازدید از پروژه‌های شهری مشهد شامل پارک‌ها، کمربند سبز، قطار شهری و پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری برای روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌ها از سوی روابط عمومی شهرداری مشهد اعلام آمادگی کرد.
   احمد پورمنفردی
    

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .