•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 106
   کد: 88833
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
   با اجرای عملیات اصلاح شالوده غرفه‌های بوستان کوهسنگی و قرائتخانه ایمان صورت گرفت؛

   صرفه‌جویی 10 میلیارد ریالی در بوستان کوهسنگی مشهد

   برای اصلاح شالوده و برگرداندن نشست این غرفه از شمع پیچی حلزونی و جل روغنی استفاده شده است؛ شمع پیچی حلزونی از یک میله و تعدادی پره تشکیل شده است که در زمین فرو می‌رود و به عنوان لنگرگاه از آن استفاده می‌شود و وزن ساختمان بر روی آن قرار می‌گیرد.

   شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای عملیات اصلاح شالوده غرفه‌های بوستان کوهسنگی و قرائتخانه ایمان با صرفه‌جویی 10 میلیارد ریالی در بوستان کوهسنگی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری بیان کرد: عملیات اصلاح شالوده غرفه‌های بوستان کوهسنگی و قرائتخانه ایمان با استفاده از پتانسیل‌های علمی کشور و با هدف توسعه پژوهش‌های کاربردی و در راستای تحقق سیاست‌ها کلی اقتصاد مقاومتی صورت پذیرفته است.
   وی افزود: در راستای اجرای اقدامات و پروژه‌های تخصصی‌تر در شهر در شرایط فعلی و برای ارائه خدمات بهتر و شناسایی فناوری‌های نوین و بومی‌سازی این فناوری‌ها و ارتقای سطح کمی و کیفی آنها همکاری‌های دوجانبه‌ای را میان دانشگاه فردوسی مشهد و شهرداری منطقه آغاز شده است که یکی از این اقدامات دوجانبه اصلاح شالوده و فونداسیون غرفه‌های بوستان کوهسنگی و قرائتخانه ایمان است.
   شهردار منطقه 8 مشهد تصریح کرد: این اقدام باعث جلوگیری از تخریب و اجرای مجدد ساختمان‌های مذکور و صرفه جویی در حدود 10 میلیارد ریال شد.
   اصغری خاطرنشان کرد: استفاده از توان علمی دانشگاهی در انجام پروژه‌های عمرانی و همچنین صرفه جویی انجام شده در هزینه‌های اجرای پروژه مورد تایید و قدردانی مدیریت بازرسی قرار گرفته است.
   مجری این پروژه نیز ضمن تاکید بر بررسی تخصصی مشکلات شهری و ارائه راهکارهای مناسب در جهت رفع آنها و همچنین سامان‌دهی تحقیقات علمی کاربردی دانشجویان و محققان در راستای توسعه‌ی شهر مشهد بیان کرد: عملیات اصلاح شالوده بوفه نسترن بوستان کوهسنگی و برگرداندن سازه به حالت ایستایی با استفاده از سیستم اجرای شمع پیچشی فولادی و جک، عملیاتی علمی و عمرانی است که موجب ارتقای سطح امنیت و کاهش هزینه‌های اجرای پروژه می‌شود.
   سید احسان سیدی حسینی‌نیا در تشریح جزییات اجرایی پروژه اضافه کرد: در پروژه اخیر غرفه‌ کوهسنگی که بر اثر نشست خاک زیر غرفه حدود 23 سانتیمتر نشست کرده بود را به حالت ایستا برگرداندند.
   عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: برای اصلاح شالوده و برگرداندن نشست این غرفه از شمع پیچی حلزونی و جل روغنی استفاده شده است؛ شمع پیچی حلزونی از یک میله و تعدادی پره تشکیل شده است که در زمین فرو می‌رود و به عنوان لنگرگاه از آن استفاده می‌شود و وزن ساختمان بر روی آن قرار می‌گیرد.

    

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .