•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 580
   کد: 116456
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
   مشاور عالی شهردار مشهد در نشست مشترک روسای نمایندگی‌های کنسولی و بین‌المللی حوزه شمال و شرق کشور با مدیران شهری:

   پایان سال ۲۰۱۷ به مشهد جهانی برسیم/ لزوم ارائه الگوی مدیریت شهری اسلامی به جهانیان

   با برپایی اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد قصد داریم الگوی مدیریت شهری اسلامی را به جهان عرضه کنیم و مراحل تدوین این الگو را همزمان با اجلاس دنبال می‌کنیم.
   پایان سال ۲۰۱۷ به مشهد جهانی برسیم/ لزوم ارائه الگوی مدیریت شهری اسلامی به جهانیان

   مشاور عالی شهردار مشهد گفت: در پایان سال ۲۰۱۷ باید به مشهد جهانی برسیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی‌اصغر عنابستانی با بیان این مطلب در نشست مشترک روسای نمایندگی‌های کنسولی و بین‌المللی حوزه شمال و شرق کشور با مدیران شهری که در تالار کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: وجود مضجع منور رضوی در کلانشهر مقدس مشهد پارامتری قوی است و باید در پایان سال ۲۰۱۷ به الگوی جهانی مشهد دست یابیم به طوری‌که مشهد به مرکز تعاملات جهانی تبدیل شود.
   وی با تاکید بر آشناساختن مردم جهان با هویت تاریخی وتمدن ساز خراسان بزرگ به عنوان ره‌آورد مشهد ۲۰۱۷ بیان کرد: این شهر اولین کلانشهر مذهبی جهان است و جمعیت ۴۰ میلیونی زائر و مسافر را در سال میزبانی می‌کند.
   جانشین شهردار در ستاد شهری مشهد ۲۰۱۷ افزود: خراسان و این خطه مقدس نمایشگاه تمدن بزرگ اسلامی بوده و هست و امروز می‌تواند محور جدیدی برای وحدت باشد.
   عنابستانی ادامه داد: هم‌اکنون دورانی است که جهان اسلام به دلیل اقدامات گروه‌های تروریستی دچار تنش است و عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای مشهد جایی که خاستگاه تمدن است، می‌تواند محور محبت و وحدت شود.
   وی خاطر نشان کرد: محبت به اهل بیت ع) منحصر به شیعیان نیست و تمام مذاهب اسلامی به خاندان عصمت و طهارت ارادت دارند.
   جانشین شهردار مشهد در ستاد شهری مشهد ۲۰۱۷ عنوان کرد: برآنیم در سالی که عنوان پایتختی فرهنگ جهان اسلام را دریافت کردیم، مشهد را به کانون علاقه به اهل بیت(ع) و محور دوستی به پیامبر و خاندان مطهرش تبدیل کنیم.
   عنابستانی به وجود فرصت‌های متعدد سرمایه‌گذاری به ویژه برای سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد و توضیح داد: مشهد می‌تواند به بهشت سرمایه‌گذاران مبدل شود.
   وی تصریح کرد: با برپایی اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد قصد داریم الگوی مدیریت شهری اسلامی را به جهان عرضه کنیم و مراحل تدوین این الگو را همزمان با اجلاس دنبال می‌کنیم.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 580
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .