•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 812
   کد: 116773
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
   معاون دادستان مشهد:

   کمربند سبز جنوبی مشهد الگویی مناسب برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی است

   ارتفاعات جنوبی و جلوگیری از تصرف و ساخت‌وساز، خط قرمز شورای حفظ بیت‌المال است.
   کمربند سبز جنوبی مشهد الگویی مناسب برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی است

   معاون دادستان مشهد با بیان اینکه موضوع کمربند سبز در ارتفاعات جنوبی مشهد با توجه به موضوع انتقال هوا و وجود بادهای مناسب برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: اگر ساخت‌وساز در این قسمت انجام می‌شد، به‌طور‌قطع جلوی انتقال باد را می‌گرفت؛ اما اگر تبدیل به فضای سبز شود، تاثیر خوب و مستقیمی را در کاهش آلودگی و سرد و مرطوب‌شدن هوای شهر مشهد خواهد داشت.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد بخشی‌محبی اظهار کرد: در این بحث آلودگی هوا، وجود این کمربند سبز در کاهش آلودگی تاثیر چشمگیری را خواهد داشت.
   وی با تاکید بر اینکه اگر در فضایی درخت کاشته شود، همین درخت سبب جلوگیری از زمین‌خواری خواهد شد، ادامه داد: در این منطقه اگر درختانی دارای شناسامه باشند، در راستای جلوگیری از تصرف زمین اقدامی بزرگ خواهد بود.
   معاون دادستان مشهد اجرای کمربند سبز جنوبی در شهر مشهد را الگویی برای دیگر شهرهای ایران در راستای جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی عنوان کرد و گفت: به‌طور‌ قطع اگر اقدامات موثری در راستای احداث کمربند سبز جنوبی انجام نمی‌شد، امروز پدیده حاشیه‌نشینی را به‌طور‌گسترده در این منطقه شاهد بودیم.
   بخشی‌محبی افزود: با رفع تصرف و کاشت درخت و نظارت دادسرا در ارتفاعات جنوبی سبب شده امروز دیگر امکان ساخت‌وساز یا خرید‌وفروش زمین در این منطقه وجود نداشته باشد.
   وی تاکید کرد: ارتفاعات جنوبی و جلوگیری از تصرف و ساخت‌وساز، خط قرمز شورای حفظ بیت‌المال است.
   معاون دادستان مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر از ارتفاعات جنوبی به طور کامل رفع تصرف شده است، عنوان کرد: البته یک قسمت مربوط به انتهای خلج متعلق به آستان قدس هنوز رفع‌تصرفی صورت نگرفته و اتفاقات خوبی در بحث پلاک معجونی و کلاته‌سرهنگ و اراضی توس‌گستر درحال رخ‌دادن است.

    

   تعداد بازدید: 812
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .