•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 261
   کد: 116819
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

   تامین اسکان زائران در مشهد به گفتمان ملی تبدیل شده است
   حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع

   احداث زائرسراهای ارزان‌قیمت اقدامی مهم و اساسی در این دوره از مدیریت شهری مشهد و شورای چهارم بود تا گامی مهم در خدمت به زائران امام هشتم(ع) برداشته شود.
   تامین اسکان زائران در مشهد به گفتمان ملی تبدیل شده است

   شهر مشهد به عنوان دومین کلان‌شهر ایران اسلامی به برکت حرم مطهر و مبارک امام رضا(ع) سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون زائر داخلی و خارجی است که تمام این زائران از قشر مرفه جامعه نبوده و در اسکان خود در شهر مشهد با مشکلاتی مواجه هستند.
   در واقع زائران امام هشتم(ع) به سه دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول زائرانی هستند که وضعیت مالی مناسبی دارند که برای آن‌ها بهترین هتل‌ها در اطراف حرم رضوی وجود دارد و دسته دوم نیز زائران کم‌بضاعتی هستند که برای آن‌ها کمپ‌ها در نظر گرفته شده که البته ما این کمپ‌ها را در شان زائران امام رضا(ع) نمی‌دانیم و در نهایت دسته سوم که اکثریت را نیز شامل می‌شوند، زائران طبقه متوسط هستند که مجبور به اجاره منازل غیرمجاز هستند و ما وظیفه داریم به این دسته از زائران خدمت کنیم تا اسکان ارزان‌قیمت برای تمام زائران قشرهای ضعیف و متوسط را پوشش دهد.
   اما در این دوره از مدیریت شهری موضوع اسکان ارزان‌قیمت زائران توسط شورای چهارم و شهرداری مشهد به گفتمان و موضوعی ملی تبدیل شد و با همکاری تمام استان‌های کشور امروز شاهد ساخت زائرسراهای ارزان‌قیمت در نزدیک‌ترین نقاط به حرم مطهر رضوی هستیم.
   زائرانی که کیلومترها به عشق امام هشتم (ع) به شهر مشهد عزیمت می‌کنند اما متأسفانه شرایط رفاهی مناسبی برای زائران کم‌بضاعت در طی سال‌های گذشته در نظر گرفته نشده بود اما با تبدیل این مهم به گفتمانی ملی امروز شاهد افتتاح برخی از این زائرسراها هستیم و در طی ماه‌ها و سال‌های آینده تعداد بیشتری از زائرسراها افتتاح می‌شود تا زائران امام رضا(ع) برای حضور در شهر این امام رئوف دیگر دغدغه‌ای به نام اسکان نداشته باشند.
   این زائرسراهای ارزان‌قیمت با ارائه زمین و روانه رایگان از سوی شهرداری مشهد به استان‌ها و ساخت آن نیز توسط خیران انجام می‌شود که در نهایت هزینه تمام شده را به‌شدت کاهش می‌دهد.
   البته نکته مهم و اساسی دیگر استمرار ساخت زائرسراهای ارزان‌قیمت در مدیریت‌های شهری آینده است و این میراث گران‌بها که در دوره شورای چهارم شکل گرفته باید به صورت گسترده‌تری ادامه پیدا کند تا دیگر هیچ زائری دغدغه‌ای برای اسکان نداشته باشد.
   احداث زائرسراهای ارزان‌قیمت اقدامی مهم و اساسی در این دوره از مدیریت شهری مشهد و شورای چهارم بود تا گامی مهم در خدمت به زائران امام هشتم(ع) برداشته شود.

   *رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد

    

   تعداد بازدید: 261
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .