•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 795
   کد: 117311
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
   مدیرعامل سازمان میادین شهرداری کرج خبر داد:

   اجرای طرح ضربتی ساماندهی دستفروش‌ها در کرج

   براساس این طرح مناطقی به عنوان بازارچه محلی در نقاط مختلف شهرستان کرج تاسیس و راه‌اندازی شده است و دستفروشان به این مراکز منتقل خواهند شد.
   اجرای طرح ضربتی ساماندهی دستفروش‌ها در کرج

   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفت: طرحی را در دستور کار داریم که براساس آن دستفروش‌های کرج ساماندهی می‌شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بهروز ورمهمدی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که مدیریت شهری با آن روبرو است و مردم نیز در دیدارهای مختلف با مسؤولان شهرداری و نمایندگان شورا و حتی نهادها و دستگاه‌های اجرایی مطرح می‌کنند مربوط به معضل دستفروشان است.
   وی افزود: دستفروشان را نمی‌توان در یک نگاه بررسی کرد، چرا که هر کدام از آنها و هر گروه از دستفروشان شرایط، نیازها، مشکلات و آسیب‌های خاص خود را دارند.
   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج تصریح کرد: به طور کلی معضل دستفروشی موجب مخدوش شدن چهره و زیبایی بصیری شهرها شده است و از سوی دیگر مشکلاتی از جمله سد معبر، ایجاد اخلال در روند تردد خودروها و مردم در پیاده‌راه‌ها و بالاخره عرضه کالاهای بی‌کیفیت، غیراستاندارد و غیربهداشتی را به همراه دارد.
   ورمهمدی گفت: افرادی که دست به دستفروشی در معابر و خیابان‌ها می‌زنند جزو قشر ضعیف از نظر مالی و کم‌درآمد هستند و در بسیاری از اوقات تنها محل امرار معاش خانواده هستند و اگر همین کار را نیز از آنها بگیریم برای تامین نیاز خود و خانواده با مشکلات بسیار جدی روبرو می‌شوند و این خطر وجود دارد که به اقدامات خلاف قانون دست بزنند.
   وی بیان کرد: بنابراین مدیران شهری از یکسو با آسیب‌های جدی دستفروشی‌ها در معابر روبرو هستند و از سوی دیگر از نظر اخلاقی و انسانی نمی‌توانند مانع از امرار معاش این افراد شوند.
   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج افزود: به همین دلیل در سازمان میادین شهرداری کرج طرح ضربتی ساماندهی دستفروشان در دستور کار قرار گرفته که همه ابعاد مختلف این موضوع را مدنظر و مورد توجه قرار داده است.
   ورمهمدی ادامه داد: براساس این طرح مناطقی به عنوان بازارچه محلی در نقاط مختلف شهرستان کرج تاسیس و راه‌اندازی شده است و دستفروشان به این مراکز منتقل خواهند شد.
   وی اظهار کرد: با این شیوه از یکسو مانع امرار معاش افراد کم‌درآمد جامعه نمی‌شویم و از سوی دیگر معضل دستفروشی در کرج ساماندهی می‌شود.
   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفت: برای تحقق طرح فوق نیاز است که دستگاه‌های اجرایی مربوطه با مدیریت شهری و شهرداری کرج همکاری لازم را داشته باشند تا براساس طرح و اهداف پیش‌بینی شده پس از پایان سال و به ویژه در ایام نزدیک به نوروز این هدف محقق شود.
   منبع: فارس

   تعداد بازدید: 795
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .