•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 924
   کد: 117811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
   نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران:

   پلاسکو یک هشدار بود/ اجبار بیمه برای ساختمان‌های بلند مرتبه

   مدیریت یکپارچه برای شهر نیز یک امر واجب و لازم است در این صحنه تصور کنید اگر بارزه های شخصیتی آقای قالیباف و سابقه وی نبود تکلیف مدیریت بحران چه می‌شد.
   پلاسکو یک هشدار بود/ اجبار بیمه برای ساختمان‌های بلند مرتبه

   نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیمه برای مراکز تجاری و ساختمان های بلند مرتبه باید اجباری شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مرتضی طلایی ا اشاره به حواشی که بعد از حادثه ساختمان پلاسکو رخ داد، گفت: دیروز آقای حقانی به ماده 55 قانون شهرداری اشاره کردند و اینکه شهرداری در چنین مواقعی وظایفی بر عهده دارد. این در حالی است که این ماده قانونی مربوط به سال‌ها پیش می‌شود. در بند 14 این ماده آورده شده اتخاذ تدابیر لازم برای خطراتی مانند سیل و زلزله و رفع خطرهایی مانند دیوار های شکسته در معابر عمومی و پر کردن چاله‌ها و چاه‌ها و جلوگیری از سقوط هر نوع اشیا از بالکن‌ها و دیوارهای مشرف به معابر عمومی که افتادن آن موجب خطر می‌شود با شهرداری‌ها است. حال سوال من این است که آیا با این قانون می‌توان امروز مسایل شهر را حل و فصل کرد؟
   وی خاطر نشان کرد: در این راستا پیشنهاد می‌شود اصلاح قوانین از سوی مجلس شورای اسلامی صورت گیرد و در قالب یک طرح دو فوریتی قانون و موادی را که شهرداری نمی‌تواند در آن ورود کند، اصلاح نماید.
   نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود : حادثه ساختمان پلاسکو یک هشدار بود و اینکه باید از آن درس بگیریم، در این راستا پیشنهاد می‌کنم که به تبع این حادثه مدیریت شهری در تهران برنامه‌ریزی جامع و کامل و بلند مدتی در جهت آموزش در موضوعات ایمنی داشته باشد و در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به کار گرفته شود.
   طلایی تصریح کرد: موضوع دیگری که باید به آن پرداخت اجبار بیمه برای ساختمان‌ها است. این امر نه به جهت خسارت گرفتن بلکه در جهت افزایش کیفیت ساختمان‌ها می باشد. زمان کنونی فرصت خوبی است که مراکز تجاری و بلند مرتبه را بیمه اجباری کنیم.
   وی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد امنیت روانی برای شهروندان گفت: متاسفانه در مواقع بحران افکار عمومی به شیوه‌های مختلف در معرض امواج منفی قرار می‌گیرد. در حادثه پلاسکو به شیوه های مختلف سعی در متهم نشان دادن شورای اسلامی شهر تهران داشتند و اگر ورود صدا و سیما از همان دقایق اولیه نبود شاید امنیت روانی شهروندان بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گرفت.
   نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به لزوم تجهیز شهر تهران از لحاظ ایمنی و مدیریت بحران گفت: ما تجهیزات متناسب با شرایط امروز تهران نداریم و با 100 میلیارد و 200 میلیارد تومان هم درست نمی شود پس باید دولت و شهرداری به صورت اساسی در بحث تجهیز ات ایمنی وارد شوند. لزوم تجهیز ستادهای بحران نیز یک امر ضروری است و حال که اهتمامی در نوسازی بافت‌های فرسوده نیست لااقل در تجهیز ستادهای مدیریت بحران اقدام شود.
   طلایی همچنین یادآور شد: مدیریت یکپارچه برای شهر نیز یک امر واجب و لازم است در این صحنه تصور کنید اگر بارزه های شخصیتی آقای قالیباف و سابقه وی نبود تکلیف مدیریت بحران چه می‌شد.
   منبع: فارس

   تعداد بازدید: 924
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .