•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 1111
   کد: 117842
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
   رییس شورای عالی استان‌های کشور:

   عوارض شهرداری‌ها نباید به خزانه دولت واریز شود

   هر وقت که کسی بیکار می‌شود و پول کم می‌آورد به سمت شوراها هجوم می‌آورند و سهم مالیات بر ارزش افزوده شوراها و شهرداری‌ها را کاهش می‌دهند.
   عوارض شهرداری‌ها نباید به خزانه دولت واریز شود

   ریس شورای عالی استان‌های کشور گفت: توزیع مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری‌ها و شوراها مشخص نشده و همه پول به خزانه دولت واریز و از آنجا بین شهرداری‌ها تقسیم می‌شود درحالی که نباید اینگونه باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی چمران در پنجمین نشست مجمع نمایندگان ادوار شورای عالی استانها، اظهار کرد: خدمات شوراها تنها باید برای مردم باشد.
   وی با اشاره به موضوع مالیات بر ارزش افزوده، گفت: هنوز نحوه چگونگی دریافت و توزیع مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری‌ها و شوراها مشخص نشده و اطلاعاتی به دست نیاوردیم تنها قرار است پول به وزارت اقتصاد واریز و از آنجا بین شهرداری‌ها توزیع می‌شود.
   رییس شورای عالی استان‌ها افزود: همه پول‌ها به خزانه دولت واریز و از آنجا بین شهرداری‌ها تقسیم می‌شود در حالی که این پول عوارض شهرداری‌ها است و نباید به خزانه دولت واریز شود.
   چمران یادآور شد: قرار است که مالیات بر ارزش افزوده در خزانه شامل تخصیص نشود.
   وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده در صحن مجلس با تغییراتی همراه شده است، تصریح کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده قرار است که یک حساب معین برای این امر افتتاح شود.
   وی گفت: همچنین قرار است که همه سازمان‌ها و شهرداری‌ها تحت نظارت دیوان محاسبات عمومی کشور قرار گیرند در حالی که این موضوع خلاف قانون اساسی است.
   رییس شورای عالی استان‌ها گفت: در این رابطه فقهای شورای نگهبان و قانون داران و نمایندگان مجلس تشخیص مصلحت نظام پذیرفتند که قرار گرفتن شهرداری‌ها زیر نظر دیوان محاسبات عمومی کشور، خلاف قانون است.

   چمران به لایحه قانون مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: هنوز این لایحه به صحن دولت نیامده است و در کمیسیون کلانشهرهای تهران و سایر کلانشهرها در حال بررسی است و تبعات زیادی به دنبال خواهد داشت.
   وی اضافه کرد: در این لایحه آمده که انتخاب شهردارها باید توسط مردم باشد اما با این موضوع مخالفم چراکه انتخاب شهردار کار تخصصی است و تنها متخصصان باید شهردار را انتخاب کنند.
   رییس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: ما نگذاشتیم که این موضوع به صحن مجلس برود چراکه مردم در خصوص انتخاب شهردار دقت لازم را ندارند.
   چمران با تاکید بر اینکه درآمدهای پایدار در کمیسیون مجلس به تصویب رسیده است، افزود: دیوان عدالت اداری بیش از 60 مورد از مصوبات ما مانند مالیات بر تابلوهای شهری و غیره را لغو کرده است.
   وی تاکید کرد: هر وقت که کسی بیکار می‌شود و پول کم می‌آورد به سمت شوراها هجوم می‌آورند و سهم مالیات بر ارزش افزوده شوراها و شهرداری‌ها را کاهش می‌دهند.
   منبع: فارس

    

   کلید واژه ها: عوارض - شهرداری - دولت - مالیات -
   تعداد بازدید: 1111
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .