•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 1224
   کد: 119026
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
   عضو شورای اسلامی تهران:

   ۱۷ هزار ساختمان ناایمن توسط آتش‌نشانی شناسایی شده است/تذکر هم داده‌ایم

   سازمان آتش‌نشانی و ایمنی جداولی را که مربوط به کمبود تجهیزات بود به ارزش 2 هزار میلیارد تومان به ما دادند که با توجه به کمبود بودجه این جدول به 500 میلیارد تومان کاهش یافت، بهتر است بتوانیم طی یک سال تا 6 ماه این تجهیزات را تأمین کنیم.
   ۱۷ هزار ساختمان ناایمن توسط آتش‌نشانی شناسایی شده است/تذکر هم داده‌ایم

   عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون ۱۷هزار ساختمان نا ایمن در شهر توسط سازمان آتش‌نشانی تهران و تذکرات لازم داده شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، معصومه آباد در سیصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از توضیحات محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مورد حادثه پلاسکو و اقداماتی که صورت گرفته است، اظهار کرد: تلاش‌های ویژه‌ای برای آورابرداری فاجعه ساختما پلاسکو انجام شد.
   وی افزود: سوالاتی درباره حادثه پلاسکو مطرح است که برای روشن شدن زوایای مختلف آن پرسیده خواهد شد.
   آباد یادآور شد: در حادثه جمهوری 2 نفر از آتش‌نشانان جان خود را از دست دادند و این موضوع مورد پیگیری قرار گرفت.
   عضو شورای اسلامی تهران گفت: بنده موارد قانونی و بندهای 14 و 105 که مرتبط با وزارت کار است را پیگیری کردم و قبل از اینکه حادثه پلاسکو پیش بیاید، بیش از ده‌ها بار هشدارهای لازم را ارائه داده‌ایم.
   وی یادآور شد: بخش‌هایی از جمله وزارت کار دارای ضابط قضایی هستند که این ضابط‌های قضایی در اختیار ما نیست.
   به گفته آباد، سازمان ایمنی و آتش‌نشانی در حادثه پلاسکو کار خود را انجام داده‌اند.
   وی افزود: شناسایی 17 هزار ساختمان که ایمنی لازم را ندارند، در شهر تهران کار ساده‌ای نیست، ولی این ساختمان‌ها توسط آتش‌نشانی شناسایی شده‌اند و این سازمان مرتباً نیز تذکر داده است.
   عضو شورای اسلامی تهران تصریح کرد: ما به دنبال متهم کردن کسی نیستیم و نمی‌توانیم قضاوت کنیم. ولی آیا مجاز بوده‌ایم از ساعت 8 تا 11:30 دقیقه پمپاژ آب داشته باشیم؟
   وی ادامه داد: امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی تهران نه برای پلاسکو مناسب است نه برای شهر تهران. در حال حاضر امکانات و تجهیزات جدیدی وجود دارد مانند تونل‌های نجات و نردبان‌های هیدرولیکی که در چند ثانیه نسبت به نجات آدم‌ها اقدام می‌کنند.
   آباد در ادامه گفت: در نیم ساعت چه تعداد از آدم‌ها را می‌توان از یک ساختمان 15 طبقه خارج و آن ساختمان را تخلیه کرد؟
   وی افزود: بودجه سرمایه‌ای و هزینه‌ای متفاوت است. با توجه به استخدام 400 نفر قطعاً بودجه هزینه‌ای صد درصد افزایش خواهد یافت، ولی 50 درصد افزایش بودجه سرمایه‌ای داشته‌ایم.
   عضو شورای اسلامی تهران اظهار کرد: اعداد و ارقامی که از معاونت اقتصادی شهرداری گرفته‌ایم کاملاً با اعداد و ارقامی که گزارش می‌شود متفاوت است.
   شهردار تهران گفت: سازمان آتش‌نشانی و ایمنی جداولی را که مربوط به کمبود تجهیزات بود به ارزش 2 هزار میلیارد تومان به ما دادند که با توجه به کمبود بودجه این جدول به 500 میلیارد تومان کاهش یافت، بهتر است بتوانیم طی یک سال تا 6 ماه این تجهیزات را تأمین کنیم.
   منبع: فارس
    

   تعداد بازدید: 1224
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .