•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 513
   کد: 119652
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۲۴

   اقتصاد مقاومتی عاملی بر توسعه اقتصادی بیشتر مشهد مقدس
   سید عبدالکریم جوادی

   اقتصاد مقاومتی سبب مقاوم‌سازی شهرداری‌های کشور در برابر بسیاری از مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه به خصوص رکود صنعت ساختمان می‌شود که البته این مهم نباید فقط روی کاغذ باقی بماند و باید به معنای واقعی کلمه اجرایی شود.
   اقتصاد مقاومتی عاملی بر توسعه اقتصادی بیشتر مشهد مقدس

   در میان تمام مسایل جامعه، اقتصاد جایگاه خاص و ویژه‌ای در زندگی شهروندان دارد و نظام جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از ثروت‌های مادی و منابع غنی و متنوع فراوان و همچنین بهره بردن از نیروهای جوان و جهادگر برآمده از متن مقدس انقلاب اسلامی که پیوند عمیق با جهاد و جهادگری دارند.
   اگر طبق یک راهبرد کلی و در مشی فرهنگ عمیق بومی که مبتنی بر احکام مقدس اسلام است و نماد آن طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی است، حرکت نمایند، نه تنها بر همه مشکلات اقتصادی فائق می‌آید بلکه دشمن را برای همیشه به عقب خواهد راند و از دست‌اندازی به این سرزمین مقدس، مأیوس خواهد کرد.
   مدیران شهری با توجه به اینکه حلقه ارتباطی بین حاکمان و شهروندان هستند، نقش مهمی در تأثیرپذیری و رضایت شهروندان دارد و در این مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر به‌ویژه کلان‌شهرهای ایران اسلامی نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد.
   مشهد مقدس با وجود پذیرش 25 میلیون زائر داخلی و خارجی در سال، در تبیین موضوع اقتصاد مقاومتی نقش اساسی دارد و در این دوره از مدیریت شهری با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی، این مهم مورد توجه قرار گرفته و برای عملیاتی کردن آن در مدیریت شهری، شهرداری مشهد مقدس لایحه اقتصاد مقاومتی را تهیه و تنظیم نمود که به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مقدس رسیده که با توجه به این، تغییراتی در بودجه برای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی لحاظ می‌شود.
   در همین راستا شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب این لایحه در حوزه اقتصادی، مأموریت‌ها و فعالیت‌های ویژه، اصلاح شاخص‌ها و تبصره‌های بودجه 95 و اقدامات محوله در خصوص اصلاح شاخص‌ها و تبصره‌های بودجه 95 را مورد تأکید و توجه ویژه خود قرار داده که قطعاً با اجرای صحیح آن شاهد اتفاق شگرف در شهر بهشت خواهیم بود.
   در پایان باید به این نکته توجه کرد که اقتصاد مقاومتی سبب مقاوم‌سازی شهرداری‌های کشور در برابر بسیاری از مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه به خصوص رکود صنعت ساختمان می‌شود که البته این مهم نباید فقط روی کاغذ باقی بماند و باید به معنای واقعی کلمه اجرایی شود تا درنهایت شاهد توسعه اقتصادی بیشتر شهر و رفاه بیشتر شهروندان در مشهد مقدس باشیم.

   *عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

    

   تعداد بازدید: 513
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .