•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 856
   کد: 119913
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
   به همت شهرداری مشهد؛

   اولین «گفتمان گردشگری آسان» در مشهد برگزار می‌شود

   اولین «گفتمان گردشگری آسان» با محوریت طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 در این شهر با هدف معرفی ظرفیت‌های صنعت گردشگری و توسعه این صنعت در بخش‌های زیارت و طبیعت برگزار می‌شود.
   اولین «گفتمان گردشگری آسان» در مشهد برگزار می‌شود

   رییس ستاد اجرایی اولین گفتمان گردشگری آسان گفت: اولین گفتمان گردشگری آسان طبعیت‌گردی (اکوتوریسم) و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهدالرضا(ع)، پایتخت فرهنگی جهان اسلام به همت شهرداری مشهد برگزار می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سیدمجتبی حسینی‌کشفدار در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: گردشگری آسان را از این باب در دستور کار قرار دادیم که مقوله فرهنگ عمومی که منافع آن به مردم جامعه برسد و مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی، این نگین گردشگری، قطعاً از قبل هم مورد توجه بوده، اما در سال 2017 می‌تواند مطالباتی داشته باشد که نیازمند پیگیری اصحاب رسانه است.
   وی افزود: سلسه گفتمان‌های گردشگری آسان در جهت رشد صنعت گردشگری و با رویکرد توسعه و روانسازی گردشگری داخلی و بین‌المللی اقدام به برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های علمی تخصصی کرده است و در گام نخست اولین گفتمان گردشگری آسان با محوریت طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 را برگزار می‌کند.
   مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در رابطه زمان و مکان برگزاری اولین گفتمان گردشگری آسان، خاطرنشان کرد: این گفتمان در روز پنجشنبه بیست‌وهشتم بهمن ماه و از ساعت 9 تا 22 به مدت یک روز و با حضور مقامات و شخصیت‌های کشوری، استانی و شهری و 500 نفر از فعالان صنعت گردشگری در هتل همای شماره یک مشهد برگزار می‌شود.
   حسینی‌کشفدار با بیان اینکه مخاطب اولین گفتمان گردشگری آسان اصناف، فعالان، کارشناسان، اساتید، نخبگان و دانشجویان حوزه گردشگری هستند و روسای نمایندگی‌های سیاسی و کنسولگری‌های مقیم مشهد هم از دیگر میهمانان این گفتمان هستند، تصریح کرد: اولین گفتمان گردشگری آسان با هدف تبیین مفهوم گردشگری آسان با رویکرد مشهد 2017 برگزار می‌شود و در این طرح 27 عرصه تبیین شد که نخستین محور آن موضوع طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 است.
   وی با اشاره به اینکه برنامه‌های این گفتمان در قالب 4 بخش نمایشگاهی، نشست‌های تخصصی، کارگاهی و همایشی برگزار می‌شود، تأکید کرد: بخش نمایشگاهی از ساعت 9 تا 22، بخش نشست‌های تخصصی از ساعت 9 تا 12، بخش کارگاهی از ساعت 15 تا 17:30 و بخش همایشی از ساعت 18:30 تا 21:30 برگزار می‌شود.
   مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: در بخش نمایشگاهی این گفتمان 15 غرفه در هتل همای شماره یک مشهد دایر شده است و پیش‌بینی حدود 5 هزار بازدیدکننده را داشته‌ایم و حضور برای عموم مردم آزاد است.
   حسینی‌کشفدار گفت: بخش نشست‌های تخصصی آن در قالب دو نشست علمی و صنفی بوده است که نشست علمی تخصصی انجمن طبیعت‌گردی ایران در محل مؤسسه آموزش عالی بینالود و نشست صنفی تخصصی شورای هماهنگی تشکل‌های گردشگری کشور در محل هتل میثاق برگزار می‌شود.
   وی ادامه داد: بخش کارگاهی این گفتمان در قالب برگزاری کارگاه تخصصی علمی و آموزشی با عنوان ارایه و بررسی تجارب فرانسه (مقصد اول گردشگری دنیا) در حوزه بوم گردشگری در هتل همای شماره یک مشهد برگزار می‌شود و بخش همایشی آن نیز در همین مکان برگزار می‌شود
   اولین «گفتمان گردشگری آسان» با محوریت طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) و توسعه پایدار در چشم‌انداز مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 در این شهر با هدف معرفی ظرفیت‌های صنعت گردشگری و توسعه این صنعت در بخش‌های زیارت و طبیعت  برگزار می‌شود.


    

   تعداد بازدید: 856
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .