•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 583
   کد: 120568
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران:

   مدیریت یکپارچه ایمنی شهری در کشور وجود ندارد/ تأمین ایمنی شهری به مردم باز می‌گردد

   در دومین همایش ملی آ‌تش‌نشانی و ایمنی شهری از 12 استاد و متخصص از کشورهایی از جمله استرالیا، فنلاند، اتریش، امارات، اسپانیا، سوئیس و هلند حضور دارند و 15 نفر از اساتید داخل کشور نیز در دو روز همایش آموزش‌های لازم را به شرکت‌کنندگان خواهند داد.
   مدیریت یکپارچه ایمنی شهری در کشور وجود ندارد/ تأمین ایمنی شهری به مردم باز می‌گردد

   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با اشاره به اینکه در دومین همایش ملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری 12 نفر از اساتید خارجی و 15 نفر از اساتید داخلی آموزش‌‌های لازم را ارائه می‌دهند، گفت: تأمین ایمنی شهری به خود مردم بازمی‌گردد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سعید شریف‌زاده در حاشیه برگزاری دومین همایش ملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری که با حضور مدیران آتش‌نشانی سراسر کشور درحال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حادثه ساختمان پلاسکو بیشترین مجموعه‌ای که با آتش‌نشانی همراه بود و فعالیت آتش‌نشانان و امداد رسانان را منعکس می‌کرد، اصحاب رسانه بودند.
   وی درباره برگزاری این همایش نیز افزود: دومین همایش ملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری امروز در حال برگزاری است که از سال گذشته با توجه به حجم کاری فعالیت‌های آتش‌نشانی تصمیم به برگزاری چنین همایش‌هایی برای هم افزایی و پیشرفت گرفته شد.
   شریف‌زاده بیان کرد: مدیران آتش‌نشانی سراسر کشور در این همایش دور هم جمع می‌شوند و تجربیات و اندوخته‌های خود را در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند که در مواقع حوادث، تجربیات مختلف را داشته باشند.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: در این همایش کارگاه‌های آموزشی برگزار و در جهت افزایش دانش فنی آتش‌نشانان اقدام می‌شود.
   وی با اشاره به اینکه مدیریت یکپارچه ایمنی شهری در کشور وجود ندارد، گفت: این همایش‌ها قدمی است که بتوانیم فاصله‌های موجود برای ایجاد ایمنی در شهرها را کم کنیم.
   شریف‌زاده بیان کرد: شعار دومین همایش ملی آتش نشانی و ایمنی شهری «عزم ملی برای زندگی ایمن» است. همه مردم باید برای ایمنی خود و اطرافیان خود تلاش کنند و ما اگر جدیدترین دانش و فناوری روز را نیز داشته باشیم ولی مردم همراهی و همکاری لازم را با ما نداشته باشند ایمنی لازم محقق نمی‌شود.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران تأکید کرد: تأمین ایمنی شهری به خود مردم بازمی‌گردد و خودشان باید ایمنی‌های لازم را لحاظ کنند.
   وی به انواع پوشش‌های بیمه‌ای در حوادث نیز اشاره کرد و گفت: باید فرهنگ بیمه حوادث کشور نهادینه شود چرا که حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کند و هر لحظه ممکن است رخ بدهد.
   شریف‌زاده ادامه داد: در حال حاضر ساختمان‌هایی در شهرها وجود دارد که قدمت آنها به پیش از چند دهه قبل است و در آن ساختمان نیز افرادی زندگی می‌کنند لذا باید مالکان نسبت به بازنگری ساختمان خود اقدام کنند و سازمان آتش‌نشانی اهرم قانونی و نیروی لازم برای بررسی تمامی ساختمان‌های موجود را ندارد و این بازنگری باید به خواسته خود مردم اتفاق بیفتد.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: بیشتر آموزش‌ها و توصیه‌های سازمان آتش‌نشانی می‌تواند جنبه ارشادی داشته باشد و شاهد اتفاقات تلخ و ناگوار در سطح شهر نباشیم.
   به گفته وی، در صورت همکاری مردم با سازمان آتش‌نشانی این سازمان می‌تواند در حداقل زمان به کمک شهروندان حادثه دیده برود.
   شریف‌زاده یادآور شد: در دومین همایش ملی آ‌تش‌نشانی و ایمنی شهری از 12 استاد و متخصص از کشورهایی از جمله استرالیا، فنلاند، اتریش، امارات، اسپانیا، سوئیس و هلند حضور دارند و 15 نفر از اساتید داخل کشور نیز در دو روز همایش آموزش‌های لازم را به شرکت‌کنندگان خواهند داد.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیان کرد: در نمایشگاه تخصصی از تمامی صنعتگران، تولیدکنندگان و بازرگانان فعال حضور دارند غرفه‌های آتش‌نشانی نیز در راستای آشنایی با تجهیزات آتش‌نشانان دایر شده است.
   منبع: فارس
    

   تعداد بازدید: 583
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .