•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 341
   کد: 120987
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
   با اخذ مجوز از نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف صورت گرفت؛

   تبدیل به احسن بیش از 200 رقبه وقفی در منطقه ثامن مشهد

   اقدامات لازم جهت کسب مجوزات لازم به منظور تبدیل به احسن رقبات تحت تولیت اشخاص که در طرح واقع شده‌اند نیز به صورت مستقیم و تحت نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه، توسط مدیریت املاک شهرداری منطقه ثامن انجام شده و در دست اقدام است.
   تبدیل به احسن بیش از 200 رقبه وقفی در منطقه ثامن مشهد

   مدیر املاک منطقه ثامن از تبدیل به احسن بیش از 200 رقبه وقفی در این منطقه خبر داد .
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد؛ محمد خادم در این خصوص گفت: حسب توافقات فی مابین شهرداری منطقه ثامن و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی و با مجوز اخذ شده از نماینده محترم ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر 2012 رقبه وقفی واقع در طرح، بیش از 200 مورد از رقبات مذکور که دارای اولویت تملک بودند، به صورت تهاتر با املاک متعلق به سازمان مجری طرح تبدیل به احسن گردید .
   وی گفت: از آنجا که موضوع وقف در اسلام از حساسیت، اهمیت و جایگاه ویژه برخوردار است و همچنین با توجه به اینکه تأکید مدیریت شهری بر رعایت نیت و انگیزه واقفان در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)می باشد، کلیه اقدامات در رابطه با هرگونه تبدیل به احسن، تملک و... املاک و رقبات وقفی موجود در طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر با همکاری، نظارت و هماهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و با کسب مجوزات لازم از نماینده محترم ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور صورت می‌گیرد.
   خادم با اشاره به اینکه رقبات وقفی متصرفی و غیرمتصرفی، تقریباً10درصد از کل مساحت محدوده مربوط به اجرای طرح ملی بهسازی و نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم رضوی یعنی قریب به 35 هکتار اراضی این محدوده را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: در مرحله اول و برای اولین بار در کشور پس از اخذ مجوزات شرعی و قانونی افزون بر 200 رقبه از مجموع بیش از 2000 رقبه موجود در طرح که دارای اولویت بودند، تبدیل به احسن شد.
   وی افزود: اقدامات لازم جهت کسب مجوزات لازم به منظور تبدیل به احسن رقبات تحت تولیت اشخاص که در طرح واقع شده‌اند نیز به صورت مستقیم و تحت نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه، توسط مدیریت املاک شهرداری منطقه ثامن انجام شده و در دست اقدام است.
    

   تعداد بازدید: 341
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .