•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 353
   کد: 121909
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۱

   طرح مدیریت تخلفات اضافه‌بار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
   حسین مختاری

   امیدواریم در سال آینده نیز با ادامه طرح مدیریت تخلفات اضافه‌بار شاهد به حداقل رساندن تخلفات ناشی از اضافه‌بار باشیم که این مهم سبب صرفه‌جویی میلیاردی در سطح شهر مشهد و همچنین کاهش تصادفات ناشی از این بی‌قانونی می‌شود.
   طرح مدیریت تخلفات اضافه‌بار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

   متأسفانه شاهد خسارت چندین 10 میلیاردی ناشی از اضافه‌بار خودروهای سنگین و نیمه سنگین به زیرساخت‌های شهری، پل‌ها، ابنیه و همچنین صدمات مالی و جانی ناشی از عدم عملکرد به موقع سیستم‌های خودروهای سنگین به جهت بار اضافه و تصادفات ناشی از آن هستیم و سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری و حومه شهرداری مشهد برای جلوگیری از این خسارات میلیاردی به زیرساخت‌های شهری (پل‌ها و ابنیه) و همچنین کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی اقدام به تهیه طرحی با عنوان مدیریت تخلفات اضافه‌بار نموده که پس از تصویب در شورای اسلامی شهر مشهد از خردادماه سال جاری ضمن اطلاع‌رسانی به شاغلین این حوزه عملیاتی شده است.
   طرح مدیریت تخلفات اضافه‌بار را عزم جدی سازمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و در راستای بند 16 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور است که در سال 95 سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری و حومه شهرداری مشهد عزم جدی در برخورد با متخلفان اضافه‌بار که سالیانه مبالغ هنگفتی به زیرساخت‌های شهری خسارت تحمیل می‌کنند و جان شهروندان را نیز به خطر می‌اندازند.
   خوشبختانه ظرف مدت 7 ‌ماهه اجرای طرح تاکنون با توزین 5941 خودروی سنگین تعداد 991 خودرو دارای اضافه تناژ با مجموع کل اضافه‌بار 28 میلیون و 814 هزار و 739 کیلوگرم و با میانگین 2840 کیلوگرم بوده است که 10.38 درصد ناوگان دارای تناژ اضافه‌بار در رسته‌های حمل مصالح ساختمانی، شن و ماسه، خاک و نخاله، بتن و سایر (شیشه و آهن و...) بوده‌اند.
   این در حالی است که پیش از اجرای طرح آمار تخلفات 25 درصد برآورد شده بود که طی همین مدت کوتاه 14 درصد کاهش اضافه‌بار محقق گردیده است. امیدواریم در سال آینده نیز با ادامه طرح مدیریت تخلفات اضافه‌بار شاهد به حداقل رساندن تخلفات ناشی از اضافه‌بار باشیم که این مهم سبب صرفه‌جویی میلیاردی در سطح شهر مشهد و همچنین کاهش تصادفات ناشی از این بی‌قانونی می‌شود.

   *مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری و حومه شهرداری مشهد

    

   تعداد بازدید: 353
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .