•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 717
   کد: 122081
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
   در یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛

   بودجه جاری 1167 میلیارد تومانی سال 96 شهرداری مشهد مقدس تصویب شد / بلوک‌گذاری زمین‌های زراعی برای جلوگیری از تفکیک غیرمجاز و گسترش حاشیه‌نشینی

   در این جلسه علنی شورای اسلامی شهر، جدول شماره 5 آلبوم بودجه سال 96 شهرداری مشهد شامل منابع حاصل از درآمدهای عمومی و کمک دولت با مبلغ کل 29 هزار و 254 میلیارد و 340 میلیون ریال تصویب شد.
   بودجه جاری 1167 میلیارد تومانی سال 96 شهرداری مشهد مقدس تصویب شد / بلوک‌گذاری زمین‌های زراعی برای جلوگیری از تفکیک غیرمجاز و گسترش حاشیه‌نشینی

   شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه بررسی بودجه سال 96 شهرداری به بودجه جاری یک هزار و 167 میلیارد تومانی شهرداری رای مثبت داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شورای اسلامی شهر در یکصدو شصت و پنجمین جلسه علنی خود با نطق پیش از دستور غلامرضا بصیری‌پور آغاز شد. در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر به اصلاح و متمم بودجه سال 95 شرکت بهره‌برداری قطار شهری و همچنین شرکت قطار شهری رای مثبت دادند.
   در ادامه نوبت به ادامه بررسی لایحه بودجه سال 96 شهرداری مشهد مقدس رسید و تبصره‌های پیشنهادی اعضا مورد بررسی قرار گرفت.
   محمد کمال سرویها، رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این رابطه گفت: یکی از مصوبات این جلسه کمک به توسعه مساجد بود.
   وی افزود: قبلا این مشکل وجود داشت که برای توسعه مساجد، زمین‌هایی باید خریداری می‌شد که گاهی زمین‌های مجاور مساجد بدون سند بود لذا از کمک‌های شهرداری برای توسعه بی‌نصیب می‌ماند.
   سرویها خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصوب شد که اگر زمین‌هایی که چسبیده به مسجد باشند دارای سند نباشند الزام سنددار بودن آنها برداشته شود تا بتوانیم زودتر مساجد را توسعه دهیم.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: همچنین در این جلسه برای جلوگیری از تفکیک بودن ضابطه زمین‌های زراعی که این مهم افزایش حاشیه‌نشینی را تشویق می‌کند مصوبه‌ای گذراندیم.
   وی ادامه داد: در این مصوبه مقرر شد تا با اختصاص اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان، شهرداری از طریق پلیس ساختمان و معاونت شهرسازی اقدام به علامت‌گذاری و بلوک‌گذاری نماید تا مردم دقیقا مطلع شوند که کجا اقدام به خرید و فروش زمین می‌کنند.
   وی اذعان کرد: اگر مردم بدانند که زمین مورد معامله آنها زراعی است و اگر سرمایه‌ای را برای خرید زمین اختصاص داده باشند دیگر اقدام به خرید زمینی که در ادامه کار در شهرداری و در اداره ثبت اسناد به مشکل می‌خورند، نخواهند کرد.
   سرویها گفت: در خصوص هوشمندسازی مدیریت شهری و شهرداری هم تبصره‌ای گذاشته شد تا شهرداری طی 4 ماه توسط سازمان فاوا و مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی برنامه هوشمندسازی شهرداری را تقدیم شورای اسلامی شهر نماید.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: همچنین در این جلسه درآمدهای آلبوم بودجه با 2 هزار و 900 میلیارد تومان به تصویب رساندیم و با بودجه جاری به مبلغ یک هزار و 167 میلیارد تومان موافقت کردیم.
   تصویب بودجه جاری 1167 میلیارد تومانی شهرداری مشهد
   در این جلسه علنی شورای اسلامی شهر، جدول شماره 5 آلبوم بودجه سال 96 شهرداری مشهد شامل منابع حاصل از درآمدهای عمومی و کمک دولت با مبلغ کل 29 هزار و 254 میلیارد و 340 میلیون ریال تصویب شد.
   مهم‌ترین بندهای این جدول شامل درآمدهای ناشی از عوارض عمومی به مبلغ 11 هزار و 678 میلیارد و 850 میلیون ریال، درآمدهای ناشی از عوارض اختصاصی به مبلغ یک هزار و 222 میلیارد و 240 میلیون ریال و اعانات، هدایا و دارایی‌ها به مبلغ 11 هزار و 168 میلیارد و 300 میلیون ریال است.
   همچنین جدول شماره 10 این لایحه بودجه نیز با عنوان برآورد اعتبارات هزینه‌ای با جمع کل 11 هزار و 678 میلیارد ریال به تصویب رسید که رشد 11 درصدی نسبت به سال 95 را نشان می‌دهد.
   17 میلیارد تومان از بودجه شهرداری به پژوهش و نوآوری اختصاص یافت
   اما در ادامه بخشی از جدول شماره 12 به تصویب رسید و به علت اتمام وقت جلسه علنی شورا در شیفت عصر، ادامه بررسی این جدول به جلسه آینده موکول شد.
   کل مبلغ جدول شماره 12 با عنوان برآورد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 12 هزار و 266 میلیارد و 340 میلیون ریال است.
   در این جدول موضوعات مهمی همچون اختصاص اعتبار 17 میلیارد تومانی به پژوهش و نوآوری، اختصاص بودجه 11 میلیارد تومانی به بهسازی و تجهیز مساجد، اختصاص اعتبار 17 میلیارد و 170 میلیون تومانی به تربیت بدنی همگانی و همچنین بودجه 7 میلیارد و 500 میلیون تومانی فضاسازی و ارایه‌های شهری به چشم می‌خورد.
   در این جلسه پیشنهاد حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری مبنی بر کاهش 10 درصدی بودجه مطالعات و پژوهش بررسی و تصویب شد.
   وی در این مورد گفت: با اینکه بودجه پژوهش در مملکت ما کم است اما باید این را هم در نظر گرفت که قراردادهای پژوهش‌های ما نیز آبش زیاد است که باید قیمتها در این حوزه واقعی شود.
   انعقاد قرارداد برای 20 طرح نوآورانه قطار شهری
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس در این خصوص گفت: برای کل مطالعات و پژوهش‌های شهرداری مشهد در سال 96 مبلغ 35 میلیارد و 861 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
   موسی شربتدار ادامه داد: این مهم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است که ثمره آن عقد قرارداد 20 طرح نوآورانه برای قطار شهری در روز جاری است.
   وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر به جای کاستن از بودجه این حوزه باید شهرداری را به افزایش طرح‌های نوآورانه و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشویق کند.
   با تصویب این پیشنهاد، 10 درصد از بودجه مطالعات و پژوهش در بودجه سال 96 شهرداری مشهد کاسته شد. 

   احمد پورمنفردی

   تعداد بازدید: 717
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .