•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 577
   کد: 122291
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
   در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

   بودجه 2601 میلیارد تومانی حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد تصویب شد/ برگزاری فاز دوم نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در نوروز 96

   در ادامه این جلسه، طرح دوفوریتی تعدادی از اعضا نیز به رای گذاشته شد که با تصویب کلیات آن به شهرداری اجازه داده شد تا به پرداخت‌های نقدی شهروندان در حوزه عوارض نوسازی و خودرو تا پایان خردادماه سال 96 تخفیف 40 درصدی ارائه دهد.
   بودجه 2601 میلیارد تومانی حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد تصویب شد/ برگزاری فاز دوم نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در نوروز 96

   شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به بودجه 2 هزار و 601 میلیارد تومانی حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری رای مثبت داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، در ادامه بررسی لایحه بودجه سال 96 شهرداری، به بررسی بودجه حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری پرداخت.
   محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این باره گفت: سال گذشته بودجه 5 هزار و 100 میلیارد تومانی برای معاونت اقتصادی شهرداری در نظر گرفته شده بود که امسال این رقم به 5 هزار و 200 میلیارد تومان افزایش یافته است.
   وی افزود: عملا 2 هزار و 600 میلیارد تومان از این بودجه در آلبوم بودجه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری گنجانده شده و الباقی آن نیز به شرط تحقق در تبصره‌ها آمده است.
   با تصویب جدول شماره یک، بودجه حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری 2 هزار و 601 میلیارد تومان تعیین شد که از این رقم مبلغ یک هزار و 906 میلیارد تومان شامل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و 695 میلیارد تومان نیز باید از طریق واگذاری دارایی‌های مالی تامین شود.
   در ادامه این جلسه تبصره‌های پیشنهادی برای بودجه سال 96 سازمان‌های شهرداری مشهد نیز به تصویب رسید.
   در تبصره یک این مصوبه آمده است که شهرداری مشهد باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی نماید که سرانه پرداختی ناخالص ماهانه کلیه سازمان‌ها و شرکت‌ها بین 34 میلیون ریال و 40 میلیون ریال قرار گیرد و موارد استثنا باید در کمیسیون تخصصی و تلفیق تصویب شود.
   همچنین در دیگر تبصره‌ها بر وصول مطالبات سازمان‌ها از اشخاص تاکید شده و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان بیش از سقف مصوب شورای حقوق و دستمزد و دیگر مراجع قانونی ممنوع شده است.
   همچنین شهرداری مکلف شده تا با عنایت به جدول محرک‌های منبعی تا پایان سال 96 نیروهای حجمی را به قراردادهای حجمی تبدیل نماید و هرگونه تبدیل وضعیت در سازمان‌ها نیز تنها در صورتی قابل پذیرش است که ساختار تشکیلاتی اجرایی مصوب و ابلاغی آن سازمان رعایت گردد و تبدیل وضعیت صرفا در سقف پست‌های سازمانی می‌تواند صورت گیرد.
   یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی هر مشهد مقدس نیز عصر امروز برگزار شد که به بررسی بودجه‌های سازمان‌ها پرداخت.
   در این جلسه ابتدا بودجه سال 96 سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس بررسی شد. پیشنهاد افزایش ردیف بودجه آموزش شهروندان از منفی 3 درصد به 7 درصد از سوی کمیسیون فرهنگی داده شد که با رای موافق اعضا همراه گردید.
   در ادامه، محمد آصفی یزدی پیشنهاد استفاده 10 درصد از بودجه 28 میلیارد و 500 میلیون تومانی فرهنگ شهروندی را از طریق صدا و سیمای خراسان رضوی ارائه نمود که با رای منفی اعضا مواجه گردید.
   اختصاص 2 میلیارد تومان بودجه به فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر
   حجت‌الاسلام علی اصغر لطفی، رییس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این بخش اظهار کرد: مدتی است فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر راه‌اندازی شده پس لازم است بودجه موردنیاز نیز به آن اختصاص داده شود.
   در ادامه جلسه با رای اعضا مقرر شد مبلغ 2 میلیارد تومان به سرجمع اعتبارات سازمان فرهنگی تفریحی اضافه شود و مستقیما به این فرهنگسرا اختصاص یابد.
   همچنین با پیشنهاد محمدحسین جهانبخش، دیگر عضو شورای اسلامی شهر، مبلغ 7 میلیارد تومان برای نصب المان‌های ایثار و شهادت در سطح شهر به سرفصل بودجه سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد افزوده شد.
   تصویب بودجه 118 میلیارد تومانی برای آتش‌نشانی مشهد
   در نهایت بودجه سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با 40 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید.
   در ادامه این جلسه و بعد از تصویب بودجه 12 میلیارد و 700 میلیون تومانی روزنامه شهرآرا و اصلاح بودجه سال 95 این موسسه، بودجه 118 میلیارد تومانی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به تصویب رسید.
   در بودجه سال 96 این سازمان آمده است که شهرداری مشهد مقدس باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که سرانه پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان سازمان آتش‌نشانی با لحاظ شرایط و ضوابط فرادستی و بر مبنای ساعات کارکرد موظفی 24-48، در صدر سازمان‌های وابسته به شهرداری پس از قطار شهری قرار گیرد.
   در ادامه این جلسه علنی، بودجه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد مقدس با اعتبار 14 میلیارد و 800 میلیون تومانی و رشد 26 درصدی در منابع و مصارف تصویب شد.
   افزایش حقوق غسالان و کارکنان آرامستان‌ها
   بررسی بودجه 27 میلیارد تومانی سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد مقدس نیز از دیگر دستور کارهای این جلسه علنی بود.
   ابتدا در این لایحه با پیشنهاد اعضا مقرر شد در سال 96 افزایش 30 درصدی حقوق غسالان و گورکن‌ها و همچنین افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان آرامستان‌ها اجرایی شود.
   حسن کریمدادی، مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد مقدس در این خصوص گفت: در حال حاضر حقوق غسال‌ها با همه اضافه‌کاری‌های موجود یک میلیون و 700 هزار تومان می‌باشد که خیلی پایین است.
   وی تاکید کرد که باید حقوق همه کارکنان آرامستان‌ها افزایش یابد.
   عدم افزایش هزینه تدفین در آرامستان‌های مشهد در سال 96
   با پیشنهاد غلامحسین صاحبی، رییس کمیسیون خدمات شهری، مقرر شد هزینه تدفین در سال آینده افزایشی نداشته باشد.
   همچنین با پیشنهاد محمد سهیلی، 10 میلیارد تومان از بودجه سال آینده سازمان فردوس‌ها کاسته شد و بودجه این سازمان در نهایت با 17 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید.
   تصویب بلیت 2000 تومانی برای نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در نوروز 96
   در ادامه این جلسه علنی ، لایحه دو فوریتی شهرداری مشهد مقدس در مورد تعیین بهای بلیت ورودی نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» مطرح گردید.
   وحید جلیلی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در این خصوص گفت: فاز دوم نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در نوروز 96 برگزار می‌شود.
   وی افزود: در فرهنگ آسیبی به نام سوبسیدزدگی وجود دارد و اقتصاد فرهنگ تا شکل نگیرد هم اقتصاد و هم فرهنگ ضربه خواهند دید.
   معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب مردم از «نمایشگاه مشهد دوست داشتنی» در دهه فجر، طی یک نظر سنجی 90 درصد بازدیدکنندگان اعلام کردند حاضر به خرید بلیت برای این نمایشگاه هستند.
   جلیلی ادامه داد: اجازه بدهید یک کار فرهنگی با کیفیت ذائقه سازی شود. این نمایشگاه در نوروز به 3 برابر وسعت برگزار می‌شود که بخشی از تمدن 3 هزار ساله کشور را روایت خواهد کرد.
   وی از شورای اسلامی شهر اجازه خواست تا بلیت 5 هزار تومانی چاپ نموده و با تخفیف 3 هزار تومانی به مبلغ 2 هزار تومان به مردم ارائه شود.
   در ادامه این جلسه با پیشنهاد برزو دبیریان عضو کمیسیون فرهنگی و رای موافق اعضا و در نهایت تصویب این لایحه دوفوریتی، مقرر شد بلیت نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» 2 هزار تومان بوده و علاوه بر رایگان بودن برای اقشار آسیب‌پذیر، برای تشکل‌ها نیز تخفیف ارائه شود.
   تصویب کلیات تخفیف 40 درصدی برای پرداخت کنندگان عوارض شهرداری
   در ادامه این جلسه، طرح دوفوریتی تعدادی از اعضا نیز به رای گذاشته شد که با تصویب کلیات آن به شهرداری اجازه داده شد تا به پرداخت‌های نقدی شهروندان در حوزه عوارض نوسازی و خودرو تا پایان خردادماه سال 96 تخفیف 40 درصدی ارائه دهد.
   بررسی جزییات این طرح دو فوریتی به جلسه آینده موکول شد.
   احمد پورمنفردی

    

   تعداد بازدید: 577
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .