•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 527
   کد: 122324
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
   مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد در همایش «کرامت بانوان و اهمیت نقش مادری»:

   دامان پاک مادران دلسوز، مامن رشد و نمو انسان‌های تاثیرگذار جامعه است

   زنان بسیاری در طول تاریخ حضور داشتند که به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند، تا حدی که از مردان پیشی گرفتند.
   دامان پاک مادران دلسوز، مامن رشد و نمو انسان‌های تاثیرگذار جامعه است

   مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد گفت: دامان پاک مادران دلسوز، مامن رشد و نمو انسان‌های تاثیرگذار جامعه است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد رجایی خراسانی در همایش «کرامت بانوان و اهمیت نقش مادری» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: اسلام به زن عزت داد و جایگاه واقعی‌اش را به جهان نشان داد. اسلام این جایگاه را آنقدر ارتقا داد که پیامبر گرامی اسلام فرمودند: «بهشت زیرپای مادران است.» در حقیقت، این دامان پاک و پرمهر مادران دلسوز است که مامن و نهاد رشد و نمو انسان‌هایی است که در جامعه تاثیرگذار هستند.
   وی عنوان کرد: بعد از آنکه اسلام در باب اهمیت جایگاه زن سخن گفت و از زن به عنوان رکن رکین اجتماع و نهادی که بر مدار آن جامعه‌ای سالم استوار می‌شود، صحبت به میان آورد، نقش زن نیز در جوامع بین‌المللی مطرح شد.
   مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد افزود: باید به بانوان فداکار تبریک گفت که با تمام وجود درس ایمان و ادب به فرزندان خود می‌دهند.
   رجایی بر نقش پر اهمیت مادران و همسران شهدا نیز تاکید کرد و گفت: امام راحل (ره) فرمودند از دامن زن مرد به معراج می‌رود. نمونه‌های بسیاری در تاریخ از محققان و مکتشفان گرفته تا ادبا و فلاسفه حضور دارند که بر اساس استعدادیابی و فداکاری مادرانشان به مقام‌های بالا دست یافتند.
   وی، روز بزرگداشت پروین اعتصامی را نیز تبریک گفت و قطعه شعری از این شاعر پرآوازه خواند.
   مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد با بیان اینکه شخصیت، مقام و جایگاه حضرت زهرا(س) آنچنان بزرگ است که ائمه اطهار(س) سر تعظیم در برابر ایشان فرود می‌آورند، گفت: همچنین زنان بسیاری در طول تاریخ حضور داشتند که به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند، تا حدی که از مردان پیشی گرفتند.
   رجایی اظهار کرد: برای مثال می‌توان از حضرت خدیجه (س) نام برد. ایشان اولین بانویی بود که ثروت خود را برای گسترش اسلام صرف کرد و به پیامبری رسول خدا ایمان آورد. زمانی‌که کوفیان عهد خود را با حضرت مسلم بن عقیل شکستند و او را در کوچه‌های کوفه تنها رها کردند، یک زن بود که به او پناه داد. همین طور گوهرشاد آغا نمونه زن موفقی در مشهد است که مسجد گوهرشاد را بنا ساخت.
   نجمه کیشی

    

   کلید واژه ها: مادر - زن - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 527
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .