•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 306
   کد: 122525
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
   در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛

   تصویب بودجه 2268 میلیارد ریالی 6 سازمان و شرکت شهرداری مشهد مقدس

   بودجه سال 96 سازمان عمران با اعتبار 79 میلیارد و 700 میلیون تومانی به تصویب رسید و مقرر شد سازمان عمران نسبت به بازیافت آسفالت‌های تراشیده شده از سطح معابر شهر از طریق خرید امولسیون قیر به صورت آزمایشی در سه ماه اول اقدام و گزارش آن را به کمیسیون امور فنی و عمران و طرح ریزی شهری ارسال نماید.
   تصویب بودجه 2268 میلیارد ریالی 6 سازمان و شرکت شهرداری مشهد مقدس

   یکصدو شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به لایحه بودجه 2 هزار و 268 میلیارد ریالی 6 سازمان شهرداری رای مثبت داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، دستور کار یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر دوره چهارم در سال چهارم، بعد از سخنان محمد کمال سرویها، رییس شورا و نطق پیش از دستور برزو دبیریان، عضو کمیسیون فرهنگی و همچنین تصویب طرح دو فوریتی اعضا مبنی بر تخفیف 40 درصدی پرداخت‌های شهروندان در حوزه عوارض، با بررسی ادامه لایحه بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها و موسسات وابسته شهرداری ادامه یافت.
   ابتدا بررسی بودجه 33 میلیارد و 600 ملیون تومانی سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری در دستور کار قرار گرفت.
   پشت مردم را خالی نکنیم
   بعد از تصویب کلیات و ماده واحده این لایحه بودجه، نوبت به رای‌گیری در مورد تبصره آن مبنی بر کاهش 8 میلیارد تومانی بودجه این سازمان رسید.
   خلیل موحدی محصل، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به عنوان مخالف این تبصره گفت: بازارهایی که شهرداری مشهد مقدس احداث کرده است مایحتاج روز مردم را ارائه می‌دهد و ما نباید در این اوضاعی که دولت به فکر مردم نیست، ما هم با توقف احداث بازارهای ارزاق عمومی پشت مردم را خالی کنیم.
   اما در مقابل محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه بازاهای فعالی ارزاق عمومی به کار خود ادامه می‌دهند و ما فقط قصد داریم احداث 2 بازار جدید را از برنامه خارج کنیم، تصریح کرد: ما تاکنون 125 میلیارد تومان سقف بودجه را افزایش دادیم ولی کاهش‌ها تنها به 36 میلیارد تومان رسیده است که باید برای همه این افزایش‌ها منابع لازم در نظر گرفته شود.
   اشتغال‌زایی 10 هزار نفری در بازارهای شهرداری
   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد مقدس در دفاع از بودجه این سازمان خاطرنشان کرد: بازارهای ارزاق عمومی بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طرح مشاور احداث شده است ولی هنوز نتوانسته‌ایم به یک سوم پیش‌بینی مورد نظر در مورد احداث این بازارها برسیم.
   احمد محبی افزود: بازارهای سازمان میادین منجر به اشتغال‌زایی 10 هزار نفری شده‌اند و ما عرضه کالاهای خارجی در این فروشگاه‌ها را متوقف ساخته‌ایم.
   رضایت 85 درصدی مردم از بازارهای شهرما
   وی با اشاره به رضایتمندی 85 درصدی مردم از بازارهای شهرما، اظهار کرد: با کمتر از یک سال کار کردن روی برند شهرما، این برند جزء 100 برند برتر کشور شناخته شده است.
   محبی عنوان کرد: سال آینده احداث فروشگاه مواد پروتئینی و همچنین یک بازار برای عرضه تولیدات مشاغل خانگی در برنامه قرار گرفته است.
   راه اندازی فروشگاه پروتئین و مشاغل خانگی توسط سازمان میادین در سال 96
   وی بیان داشت: بازارهای ما باید تاکنون به 60 بازار می‌رسید اما اگر 3 بازار پیش‌بینی شده در سال آینده را نیز احداث کنیم مجموع بازارهای ارزاق عمومی شهرداری به 36 می‌رسد.
   مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: طی سال 5 بار تخفیف 30 درصدی به معنای واقعی به شهروندان ارائه می‌شود.
   «شهر ما» جزء 100 برند برتر کشور شناخته شد
   محمد کمال سروی‌ها، رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در پایان از دریافت لوح زرین برند شهرما توسط سازمان میادین تشکر کرد .
   در نهایت اعضا به کاهش 8 میلیارد تومانی بودجه سازمان میادین رای منفی دادند تا شاهد احداث 3 بازار ارزاق عمومی جدید در سال 96 در مشهد باشیم.
   همچنین اصلاح بودجه سازمان میادین با کاهش 20 درصدی در منابع و مصارف به تصویب رسید.
   بودجه 88 میلیارد و 400 میلیون تومانی سازمان پسماند در سال 96
   در ادامه این جلسه علنی نوبت به بررسی لایحه بودجه سال 96 سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد مقدس رسید.
   با تصویب تبصره یک این لایحه، تعرفه‌های بهای خدمات عمومی سازمان برای فعالیت‌های مجاز حداکثر 10 درصد، برای جرایم فعالیت‌های غیرمجاز 25 درصد و برای فعالیت‌های گروه خاص شامل صنوف، مراکز درمانی و مطب پزشکان، 25 درصد نسبت به سال 95 افزایش یابد.
   اما در ادامه، اعضا با بهای فروش خاک مرغوب 400 هزار ریالی مخالفت کردند تا بهای این خاک 260 هزار میلیارد ریال بماند.
   خلیل الله کاظمی، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس در این باره گفت: این خاک، خاک ناشی از عملیات ساختمانی است که در اختیار سازمان مپ قرار می‌گیرد و 80 درصد این خاک را هم شهرداری در پروژه‌های عمرانی استفاده می‌کند.
   وی تاکید کرد: افزایش بهای این خاک باعث افزایش هزینه پروژه‌های عمرانی می‌شود. در حال حاضر خاک با همین کیفیت توسط بخش خصوصی به قیمت 23 هزار تومان به فروش می‌رسد که ما نیز پیشنهاد داده‌ایم با افزایش قیمت 25 درصدی قیمت خاک را به 26 هزار تومان افزایش دهیم.
   در پایان، بودجه 88 میلیارد و 400 میلیون تومانی به تصویب رسید و اعضا به کاهش 6 میلیارد تومانی بودجه سازمان پسماند رای منفی دادند.
   بودجه 79 میلیارد و 700 میلیون تومانی سازمان عمران در سال 96
   در ادامه این جلسه، بودجه سال 96 سازمان عمران با اعتبار 79 میلیارد و 700 میلیون تومانی به تصویب رسید و مقرر شد سازمان عمران نسبت به بازیافت آسفالت‌های تراشیده شده از سطح معابر شهر از طریق خرید امولسیون قیر به صورت آزمایشی در سه ماه اول اقدام و گزارش آن را به کمیسیون امور فنی و عمران و طرح ریزی شهری ارسال نماید.
   بودجه سال آینده شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض نیز با اعتبار 3 میلیارد و 600 میلیون تومان بررسی و تصویب شد.
   لزوم قطع شراکت با سازمان همیاری‌ها در شرکت هفت حوض
   نوبت به بررسی تبصره این لایحه بودجه رسید که در این تبصره آمده بود شهرداری مشهد مقدس موظف است در صورت نبود منابع پیش بینی شده شامل 10 درصد سازمان همیاری‌های شهرداری استان، کسری منابع یاد شده را تا سقف یک میلیارد و 200 میلیون تومان از محل منابع خود تامین نماید و مبلغ یاد شده را به حساب بدهی سازمان همیاری‌های شهرداری اعمال نماید.
   براتعلی خاکپور، رییس کمیسیون امور فنی، عمرانی و طرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این مورد گفت: باید شراکت سازمان همیاری‌ها تعین و تکلیف شود چون این شراکت هیچ نفعی برای ما ندارد و لازم است سازمان همیاری‌ها از شراکت با شهرداری در این شرکت خارج شود.
   ورود سالانه 140 هزار خودرو به هفت حوض
   زینلی، مدیر عامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض نیز اظهار کرد: هفت حوض ضرورتی برای آینده شهر مشهد مقدس است. سازمان همیاری‌ها تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده است.
   وی عنوان کرد: سال گذشته 2 میلیارد تومان افزایش سرمایه دادیم که در صورت نیامدن سازمان همیاری‌ها کم کم این سازمان از شراکت حذف می‌شود.
   در نهایت تبصره این لایحه بودجه نیز به تصویب رسید.
   افتتاح مسجد نمایشگاه بین المللی تا خردادماه 96
   بررسی بودجه 13 میلیارد و 700 میلیون تومانی نمایشگاه بین المللی دیگر دستور کار یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بود که به تصویب رسید.
   حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری بعد از رای مثبت به کلیات و ماده واحده این لایحه، در بررسی تبصره و اختصاص هزینه برای ساخت مسجد در نمایشگاه بین المللی، بیان کرد: چرا مصوبه سال گذشته شورای اسلامی شهر مبنی بر ساخت مسجد در نمایشگاه بین المللی انجام نشده است؟
   افزایش 5 میلیارد تومانی درآمد نمایشگاه در سال 96
   ارکانی، مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد در پاسخ به این سئوال گفت: از مردادماه سال جاری که بنده عهده‌دار مسئولیت نمایشگاه شدم پیگیری ساخت مسجد را در دستور کار قرار دادم که دو ماه قبل زمین برای این موضوع اختصاص داده شد و یک هفته گذشته عملیت اجرایی احداث مسجد در نمایشگاه آغاز شده است.
   وی در مورد تبصره افزایش 5 میلیارد تومانی درآمدهای نمایشگاه در سال اینده نیز گفت: با توجه به مخالفت‌های سازمان صنعت،معدن و تجارت در برگزاری نمایشگاه بهاره و پاییزه، بودجه موجود هم به سختی محقق می‌شود لذا افزایش 5 میلیارد تومانی درآمد در سال آینده سخت خواهد بود.
   محمد سهیلی در این مورد گفت: نمایشگاه بین المللی ظرفیت‌های خوبی دارد که تا کنون از آنعا استفاده نشده است لذا امکان تحقق درآمد جدید وجود دارد.
   لزوم تصویب سفرهای خارجی همه سازمان‌ها در کمیته سفرهای خارجی شورا
   در پایان اعضا با رای مثبت به تبصره لایحه بودجه نمایشگاه بین المللی، افزایش درآمد 52 میلیارد ریالی را تصویب کرده و مقرر ساختند 15 میلیارد ریال هزینه ساخت مسجد از محل درآمدهای حاصل شده تامین شود و مبلغ 37 میلیارد ریال باقیمانده با تصویب کمیسیون تلفیق به سایر پروژه‌های شهرداری تخصیص یابد.
   همچنین هزینه سفرهای خارجی به 800 میلیون ریال کاهش یافت و مقرر شد همه سفرهای خارجی همه سازمان‌ها به تصوسی کمته سفرهای خارجی برسد.
   این جلسه علنی با بررسی و تصویب بودجه 7 میلیارد و 800 میلیون تومانی سازمان زمین و مسکن شهرداری به پایان رسید.
   احمد پورمنفردی
    

   تعداد بازدید: 306
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .