•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 814
   کد: 122554
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

   سرمایه‌گذاری عاملی مهم برای افزایش ماندگاری زائران امام هشتم (ع)
   سید عبدالکریم جوادی

   در واقع امروز سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کلان‌شهر مشهد رابطه مستقیم با ماندگار زائران دارد و اگر این سرمایه‌گذاری به نوعی تعریف شود که همه زائران و شهروندان از آن بهره ببرند، شاهد ماندگاری بیشتر زائر در این شهر خواهیم بود.
   سرمایه‌گذاری عاملی مهم برای افزایش ماندگاری زائران امام هشتم (ع)

   شهر مشهد مقدس با وجود مضجع شریف امام رضا (ع) از دیرباز به‌عنوان یک شهر زیارتی و مذهبی شناخته و در واقع ورود سالیانه بیش از 25 میلیون زائر داخلی و خارجی، داشتن امکان تاریخی و مذهبی فراوان، وجود مراکز دانشگاهی و علمی و امکانات تفریحی تنها بخشی از ظرفیت‌های بالقوه شهر مشهد است که با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی می‌توان شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در این مراکز بود.
   از طرفی مشهد توسط آیسسکو در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده که همین امر می‌تواند باعث افزایش زائر به خصوص زائران خارجی در این شهر شود و این امر با مدیریت صحیح می‌تواند زمینه‌ساز توسعه سرمایه‌گذاری و در نهایت ماندگاری بیشتر زائران در مشهد مقدس گردد.
   امروز سرمایه‌گذاری در گوشه و کنار ایران اسلامی شرایط و معانی خاص خود را دارد ولیکن سرمایه‌گذاری در شهر مشهد باید توأم با فرهنگ ناب رضوی و اسلامی باشد به این معنا که با افزایش سرمایه‌گذاری در شهر مشهد مقدس شاهد ماندگاری بیشتر زائران در بزرگ‌ترین کلان‌شهر مذهبی جهان باشیم.
   در طی چند سال گذشته در حوزه سرمایه‌گذاری برای ساخت هتل و اماکن اقامتی اقداماتی صورت گرفته اما به نظر می‌رسد برای جلب ماندگاری زائران داخلی و خارجی کافی نبوده بر این اساس باید اقدامات کامل‌تری به منظور جلب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری‌های کلان در زمینه توسعه فضاهای معنوی و تفریحی انجام شود تا در نهایت شاهد ثبت بهترین خاطرات زائران امام هشتم (ع) در شهر بهشت باشیم.
   در واقع امروز سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کلان‌شهر مشهد رابطه مستقیم با ماندگار زائران دارد و اگر این سرمایه‌گذاری به نوعی تعریف شود که همه زائران و شهروندان از آن بهره ببرند، شاهد ماندگاری بیشتر زائر در این شهر خواهیم بود و در واقع ماندگاری حتی یک روز زائر سبب افزایش تشرف به حرم مطهر رضوی و همچنین سبب افزایش اشتغال خواهد بود.
   در پایان تأکید می‌کنم که سرمایه‌گذاری در مشهد مقدس بایددر راستای خدمت بیشتر به زائران امام هشتم (ع) انجام شود.

   *عضو کمیسیون امور اقتصادی و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد


    

   تعداد بازدید: 814
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .