•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 201
   کد: 122703
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
   منطقه 9 شهری در استقبال از بهار 96؛

   از کاشت و تکمیل بیش از یک میلیون بوته گل تا 5 هزار مترمربع نقاشی دیواری

   امروز بار دیگر منطقه 9 شهرداری مشهد در استقبال از بهار سال 96 کاری کارستان کرد تا این منطقه شهری مانند بسیاری از مناطق دیگر شهر مشهد به استقبال بهار و فصل شکفتن برود تا در نهایت با لبخند رضایت زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی خستگی تلاش شبانه‌روزی خادمان شهر بهشت در این منطقه از تن آن‌ها خارج شود تا بار دیگر همگان نمونه‌ای دیگر از خدمتی جهادی با مردم برای مردم را به نظاره بنشینند.
   از کاشت و تکمیل بیش از یک میلیون بوته گل تا 5 هزار مترمربع نقاشی دیواری

   شهرداری منطقه 9 با وسعتی بیش از 4136 هکتار و جمعیت بالغ‌بر 356 هزار نفر از شمـال به بولـوار وکیل‌آباد و بـاغ ملک‌آباد و از جنوب هم‌جوار با کوه بینالود و از شـرق اراضی آبادگران و از غرب به سه‌راهی طرقبه و شاندیز منتهی می‌گردد.
   به گزارش ستاد خبری استقبال از بهار 96 شهرداری مشهد، این شهرداری در تاریخ 22 بهمن سال 1370 به منظور ارائه خدمـات سریع‌تر به مردم تأسیس شد و بـا توجه به آمـایش سرزمینی، وجود کوه‌های بینالود، بوستان وکیل‌آباد و اراضی ذکریا به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری و تفریحی برای مردم و زائران حضرت رضا (ع) محسوب می‌شود.
   این منطقه با توجه به شکل‌گیری محلات در این منطقـه طی 2 دهه اخیر، اکثر جمعیت ساکـن را قشـر جوان، اساتید حـوزه و دانشگاه و دارای تحصیـلات عالیه تشکیل می‌دهد و از طرفی با وجود دانشگاه فردوسی و مراکزی همچـون مرکز تربیت معلم شهید بهشتی، آموزشکده شهید منتظری و همچنین مراکز آموزشی غـیر انتفاعی همچون مـرکز آمـوزش سازمان همیـاری شهرداری‌های خراسان رضـوی و ... به عنـوان یکی از قطب‌های آموزش عالی در شهر مشهد الرضا (ع) مطرح است.
   در این راستا اقدامات استقبال از بهار نیز همیشه در این منطقه از جایگاه خاص و ویژه‌ای برخوردار بوده زیرا منطقه‌ای مورد توجه والبته پر رفت و آمد برای زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بوده است.
   در طرح استقبال از بهار 96 نیز خادمان شهر بهشت در منطقه 9 شهر مشهد در حوزه حمل و نقل تمام تلاش خود را برای رفاه بیشتر و کاهش ترافیک و حوادث انجام دادند و با برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده اقدام به بهسازی و رنگ‌آمیزی سرعت‌گیر به طول 38 متر، عملیات اصلاح هندسی در 3 موقعیت، رنگ‌آمیزی گذرگاه هم‌سطح عابر پیاده به طول 1600 مترمربع، نصب 955 عدد تابلو و تجهیزات ترافیکی، 1500 عدد اصلاح و بازسازی مسیرهای ویژه دوچرخه، 51 مترمربع بهسازی و رنگ‌آمیزی سرعتکاه آسفالتی و بیش از 5700 مترمربع خط‌کشی کردند، اقداماتی که با کار کارشناسی گسترده در طی یک سال گذشته به انجام رسید و اجرایی شد.
   اما خدمات این منطقه مهم شهری به اینجا ختم نشد و در حوزه فرهنگی 5 المان نوروزی در سطح منطقه نصب می‌شود و 5 هزار مترمربع نقاشی دیواری در سطح منطقه اجرا شده تا فضایی متفاوت را برای شهروندان این منطقه شهری ارائه دهد.
   در یکی از حوزه‌های مهم یعنی فنی و عمران نیز اقدامات مهم و تأثیرگذاری در سطح این منطقه انجام شده به صورتی که اصلاح و لکه‌گیری پیاده‌روها و همسطح‌سازی آن‌ها با مصالح غیر از آسفالت در 277 مترمربع، بازسازی و مرمت جداول به طول 2300 مترمربع، جمع‌آوری 290 مورد حفاری‌ها و یا کارگاه‌های عمرانی، لکه‌گیری 4400 متر طول از جداول به روش سمنتا، نصب و استقرار 7 تابلو هشدار دهنده و زیباسازی اطراف کارگاه‌ها، هم‌سطح سازی 163 مورد دریچه آب‌های سطحی و منهول‌ها و اتمام پروژه پیاده روز سازی منطقه بخشی از آنها بوده تا با این اقدامات عمرانی نوروزی زیبا و دلنشین برای شهروندان این منطقه ثبت شود.
   اما برای خدمات‌رسانی شایسته به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در حوزه خدمات شهری و محیط‌زیست نیز گام‌های بزرگی برداشته شد تا نوروزی متفاوت را در سال 96 در سطح منطقه به نظاره بنشینیم و در این راستا اجرای رنگ‌آمیزی 145 هزار متر طول جداول بر اساس اولویت تعیین شده با هماهنگی مدیریت برنامه‌ریزی و نظارت بر امور خدمات شهری و همچنین اجرای رنگ‌آمیزی 145 هزار متر طول به انجام رسید.
   از طرفی آماده‌باش و پیش‌بینی حدود 1200 مورد امکانات و حضور کارکنان در ایام برودت هوا و بارش برف و باران جهت جلوگیری از بروز مشکلات و رفع نواقص یکی دیگر از اقدامات این منطقه در حوزه خدمات شهری در شرایط بحرانی خواهد بود.
   حوزه خدمات شهری منطقه 9 شهرداری مشهد با مدیریت جهادی و خستگی‌ناپذیر در ادامه اقدامات خود جمع‌آوری و حمل 723 تن از کلیه ضایعات و خاک و نخاله در سطح شهر، رفع 392 مورد سد معبر در کلیه معابر و میدان‌ها از وجود وسایل، ابزار و رفع حدود 9 هزار مورد از نازیبایی‌های سطح منطقه با اولویت معابر اصلی شهررا مورد توجه قرار داد و همه این موارد تنها بخشی از اقدامات این حوزه در استقبال از بهار سال 96 بود.
   در فصل بهار طراوت بخشی در سطح شهر برای همه شهروندان اهمیت بسیار مهمی دارد بر همین اساس مدیران منطقه 9 مشهد در حوزه فضای سبز اقدامات ارزنده و البته قبال تقدیر انجام دادند تا این منطقه در سال جدید بهار را به معنای واقعی کلمه به شهروندان خود ارائه دهد.
   بر همین اساس در حوزه فضای سبز انجام بیش از هزار مترمربع لکه‌گیری‌های چمن و گیاه پوششی، تعویض، تعمیر و نوسازی بیش از 5500 مورد روشنایی‌ها، تاور، پروژکتور، چراغ‌ها، نورپردازی‌ها و حدود 1600 مورد از سطل‌های زباله و همچنین رنگ‌آمیزی تعویض، تعمیر و نوسازی بیش از 400 دستگاه از وسایل بدنسازی، وسایل و زمین‌های بازی کودکان، در سطح منطقه برای نوروز 96 به انجام رسید.
   در منطقه 9 شهرداری مشهد بیش از 1700 مورد از نیمکت‌ها و تأمین کسری آن‌ها، رفع نقص و نوسازی حدود 500 مورد از فضاهای مسقف، تابلوهای پارکی، میله پرچم، تخت چوبی، آلاچیق، نرده‌ها، باربیکیو، میز تنیس، آرک، فوتبال دستی، شطرنج، کاشت و تکمیل بیش از 1100 اصله درخت و درختچه، کاشت و تکمیل حدود 1600 بوته گل‌های دائمی، نوسازی 108 مورد از تابلوهای برق اعم از رعایت کلیه مسایل ایمنی، کاشت و تکمیل یک میلیون و 75 هزار بوته گل‌های فصلی و درنهایت مرمت، تعویض و رنگ‌آمیزی و ایمن‌سازی بیش از 4200 مترمربع از معابر و جداول پارکی از اقدامات مهم این منطقه در آستانه سال 1396 بوده است.
   امروز بار دیگر منطقه 9 شهرداری مشهد در استقبال از بهار سال 96 کاری کارستان کرد تا این منطقه شهری مانند بسیاری از مناطق دیگر شهر مشهد به استقبال بهار و فصل شکفتن برود تا در نهایت با لبخند رضایت زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی خستگی تلاش شبانه‌روزی خادمان شهر بهشت در این منطقه از تن آن‌ها خارج شود تا بار دیگر همگان نمونه‌ای دیگر از خدمتی جهادی با مردم برای مردم را به نظاره بنشینند.
   سید زُهیر موسوی
    

   تعداد بازدید: 201
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .